Już od pięciu lat w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, w diecezji legnickiej organizowane są dwa razy w roku Jerycha Różańcowe. Chcemy  nadal dziękować za otrzymane łaski w Roku Miłosierdzia, ogłoszonym przez papieża Franciszka i prosić o potrzebne łaski dla Kościoła Świętego i dla każdej polskiej rodziny. Chcemy prosić, by Matka Boża, tak jak do tej pory była szczególnie obecna w naszym Krzeszowskim Sanktuarium. Chcemy też prosić o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii, o wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu, by Polska była rzeczywistym królestwem Maryi a wiara katolicka mogła cieszyć się nieskrępowanym rozwojem. Potrzebna jest szczególna modlitwa by odsunąć te zagrożenia jakie stoją przed Polakami i naszą Ojczyzną. Różaniec jest najlepsza bronią by walczyć o dobro. Tę tajemniczą broń Bóg umieszcza w dłoniach swych wiernych żołnierzy, walczących z szatanem i jego sługami krążącymi po świecie na zgubę dusz.

Modlitwa ta wynika z objawień Matki Bożej w Fatimie o niezwykłej sile takiej modlitwy różańcowej. Można też taką modlitwę podejmować przed Najświętszym Sakramentem (taką modlitwę Anatol  Kaszczuk nazywał „Jerychem Różańcowym"). Jerycho Różańcowe to nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem, przez 7 dni i 7 nocy z rozważaniem części różańca św. podejmowana rotacyjnie przez zmieniające się grupy osób.

Nieustanny Różaniec to sztafeta osób, podejmujących kolejno modlitwę różańcową przez 1 godzinę; podtrzymując nieprzerwaną modlitwę różańcową przez 7 dni przez 24 godziny. W ten sposób każda godzina dnia wypełniania jest modlitwą różańcową. Aby utrzymać nieustanną modlitwę potrzeba 168 osób  (7 dni  przez 24 godziny)  które podejmą modlitwę przez 1 godzinę. W ten sposób tworzy się wspólnota osób zanosząca zgodnie prośby i błagania. Modlić się można w dowolnym miejscu i można wybrać dowolne tajemnice różańcowe. Teraz właśnie będziemy podejmowali modlitwę w formie Nieustannego Różańca.

Modlitwa różańcowa jest szczególną modlitwą, do której zachęcała Matka Boża w licznych objawieniach np. Lourdes, Gietrzwałd, Fatima. Modlitwa różańcowa odegrała istotną rolę w historii Kościoła i narodów np. bitwa pod Lepanto (obrona Europy przed muzułmanami) – stąd święto Matki Bożej Różańcowej. Modlitwa różańcowa dopomogła Janowi Pawłowi II przybyć z pielgrzymką do Polski w 1979 r. Święty nasz Rodak Jan Paweł II ustanowił rok różańca 2002/2003 oraz podarował Kościołowi list o Różańcu.

Zachęcamy do tej modlitwy, niech osoby, które trafiły na tę stronę, połączą się na wspólnej modlitwie. Tak więc, kto jest gotowy przystąpić do tej modlitwy proszę o zaznaczenie dnia i godziny modlitwy, która jeszcze nie jest zajęta (gdy krateczka jest „zaszarzona" to znaczy, że ta godzina już została zarezerwowana przez kogoś na modlitwę). Swoją deklarację modlitwy możemy uzupełniać jeśli postanowiliśmy rozszerzyć swoje zobowiązanie modlitewne. Dopuszcza się też, aby na podstawie jednego adresu internetowego można było zgłosić inne osoby, które być może nie mają dostępu do Internetu:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zachęcamy Przyjaciół Krzeszowskiego Sanktuarium, jeżeli ktoś nie posiada internetu,  aby swoją deklarację o przystąpieniu do Nieustannego Różańca przesłać listownie na adres kustosz:

Ks. Marian Kopko
Plac Jana Pawła II nr 1;  58-405  Krzeszów

Można również swoje uczestnictwo w tej wyjątkowej modlitwie przesłać telefonicznie pod nr tel.  692 43 48 - 71

czytaj również: Nieustanny różaniec Diecezji Legnickiej