7 - 13 października 2015

Szczególną uwagę należy poświęcić adoracji eucharystycznej, dlatego w każdej diecezji powinny być kościoły i kaplice specjalnie do tego przeznaczone. Proszę, aby parafie, seminaria, domy zakonne i klasztory zorganizowały w różnych okresach adoracje eucharystyczne, tak aby wszyscy mieli możliwość wzięcia w nich udziału. Żarliwą modlitwą przed Panem, realnie obecnym, możecie wynagradzać za grzechy nadużyć, które spowodowały tak wielkie szkody, a jednocześnie wypraszać łaskę odnowy sił i głębokiego poczucia misji biskupów, kapłanów, zakonników i wiernych. 

Papież Benedykt XVI, Watykan, 19 marca 2010 r., Uroczystość św. Józefa.

Jerycho jest jednym z najstarszych miast świata i prawdopodobnie najstarszym nieprzerwanie istniejącym siedliskiem ludzkim. Biblijna historia Jerycha zaczyna się od Mojżesza, patrzącego z góry Nebo w Moabie, poprzez Jordan, na zachód i widzącego Negeb, okręg doliny koło Jerycha, miasta palm, aż do Soaru” (Pwt 34.3). Następnie Jozue poprowadził Izraelitów do ziemi obiecanej i jako pierwszy, Jozue postanowił zdobyć właśnie Jerycho. Archeolodzy twierdzą, że to starożytne miasto otaczał podwójny mur- wewnętrzny o szerokości około 4 m oraz zewnętrzny o szerokości 2 m, oceniany na około 9 m wysokości. W murach tych zbudowano mieszkania i naszą uwagę zwraca bogobojna kobieta, jaką była Rahab, dzięki temu, że mieszkała ona w domu znajdującym się w tym murze. Czytamy, że ochroniła ona i pomogła szpiegom wysłanym przez Jozuego, ukrywając ich, a potem spuszczając po linie z okna, by mogli uciec (Joz 2).  Miasto zostało zdobyte i zniszczone w najbardziej niecodzienny sposób. Izraelici maszerowali dookoła miasta przez sześć dni z kapłanami niosącymi arkę Pana na czele. Siódmego dnia okrążyli miasto siedmiokrotnie i kiedy kapłani zatrąbili w trąby, wznieśli potężny okrzyk i mur zawalił się, Jozue zdobył miasto, oszczędzając jedynie Rahab: Wraz ze wszystkimi, którzy do niej należą (Joz 6.1-25) Rahab pojawia się w genealogii Chrystusa i pisze się o niej w jedenastym rozdziale Listu do Hebrajczyków jako o kobiecie mającej wiarę. (Hbr 11.31).

Początki Różańcowego Jerycha w Polsce związane są z osobą Anatola Kaszczuka, delegata wspólnoty apostolskiej Legionu Maryi z Irlandii do Polski w 1946 roku. To właśnie on, kiedy ważyły się losy pierwszej pielgrzymki Papieża Jana Pawła II do Polski zaproponował zorganizowanie i przeprowadzenie siedmiodniowego Kongresu Różańcowego na Jasnej Górze. Podczas niego miano codziennie odprawiać Mszę św., odmawiać Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed wystawionym Najświętszym Sakramentem w intencji przyjazdu Ojca Świętego. Za radą ks. bpa Stefana Bareły zrezygnowano z Kongresu, nazywając te siedem dni modlitwy: "Oblężeniem Jerycha". Uczestnicy na Jasnej Górze chcieli trwać na modlitwie, by runęły mury zagradzające drogę Ojcu Świętemu do Polski. Wszystkie przeszkody zostały zwyciężone. Anatol Kaszczuk nazywa to wydarzenie pierwszym "Oblężeniem Jerycha".

Od wielu już lat w różnych diecezjach naszego kraju rozwijają się Jerycha Różańcowe organizowane przez wspólnoty Legionu Maryi i Wspólnoty Nieustającego Różańca.  Jerycha trwają przed wystawionym Najświętszym Sakramentem bez przerwy przez 7 dni i 6 nocy. Tylko nieustanna modlitwa Różańca Świętego trwająca przed Najświętszym Sakramentem może być nazywana JERYCHEM.

  Różańcowe Jerycho w Krzeszowie  podejmuje następujące intencje: 

1.  Wynagrodzenia Panu Bogu za grzechy narodów Europy i świata..
2.  Za Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, Seminarzystów i Siostry Zakonne
3.  Wynagrodzenia za grzechy Polaków  oraz o Polskę według Bożej woli. 
4.  O nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła świętego i Polski. 
5.  O obudzenie ducha pokuty w Polakach za grzechy całego Narodu przeciw życiu. 
6.  O odkrycie daru Eucharystii w życiu i misji rodziny. 
7.  O wynagrodzenie Najświętszym Sercom Jezusa i Maryi za zniewagi wyrządzone     przez     niewdzięcznych ludzi.

                Zapraszamy serdecznie i oczekujemy, że ludzie wierzący przyłączą się do wspólnej modlitwy. Wzywamy i zapraszamy członków wszystkich wspólnot parafialnych.  Zapraszamy również mieszkańców okolicznych miejscowości. Nie pozwólmy na to, aby tak wspaniałe dzieło modlitwy upadło z powodu braku osób chętnych do modlitwy i Adoracji przed Najświętszym Sakramentem. Jest nas wciąż za mało. Wydaje się, że to nic trudnego dla katolika ofiarować Bogu 1 godzinę raz w tygodniu, czy  choćby nawet 30 minut.

                Jeżeli jesteś gotów podjąć się modlitwy u stóp Jezusa i Matki Najświętszej to zadzwoń i zgłoś swój udział wybierając dogodną dla Ciebie godzinę Adoracji  w Kaplicy Loretańskiej w bazylice krzeszowskiej. Sprawa jest naprawdę pilna i jesteś bardzo potrzebną osobą. Nie zwlekaj ! Matka Boża w Fatimie powiedziała: Otrzymacie wszystko, o co prosić będziecie odmawiając Różaniec Święty.

 

PROGRAM  JERYCHA  w  KRZESZOWIE

Pierwszy  dzień  Jerycha, środa  7 października  2015 – Matki Bożej Różańcowej

godz. 17. 3o  -  Nabożeństwo  Różańcowe  i rozpoczęcie Jerycha
godz. 18.oo  -  Msza Święta z kazaniem w Bazylice
godz. 19.oo  -  Różaniec  - tajemnice bolesne
godz. 20.oo –  Adoracja Najśw. Sakramentu przez wyznaczone osoby
godz. 21.oo  -  Apel Maryjny
godz. 22.oo  -  Różaniec – tajemnice światła
godz. 23.oo  - Różaniec – tajemnice chwalebne
godz. 24.oo –  Te Deum...

II dzień Jerycha  i następne do wtorku 13 października 2015 r:

godz.    1.oo  -   Adoracja w ciszy i skupieniu
godz.    2.oo  -   Różaniec – tajemnice radosne
godz.    3.oo  -   Procesja pokutna na kolanach 
godz.    4.oo  -  Różaniec  – tajemnice światła
godz.    5.oo  -  Różaniec – tajemnice bolesne
godz.   6.oo  -  Różaniec - tajemnice chwalebne
godz.   6.3o -  Godzinki ku czci Niepokalanego poczęcia NMP
godz.   7.oo  -  Msza święta z kazaniem  
godz.    8.oo  - Różaniec -  część radosna
godz.    9.oo  - Różaniec – tajemnice światła
godz.  10.oo  -  Koronka do Chórów Anielskich
godz.  11.oo  -  Adoracja w ciszy i skupieniu
godz.  12.oo  -  Anioł Pański  (oraz Msza Święta  z kazaniem w Bazylice)
godz.  13.oo  - Różaniec – tajemnice bolesne
od godz. 14.oo do 15.oo – Adoracja w ciszy
godz.  15.oo  -  Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Modlitwa za zmarłych
godz.  16.oo  - Różaniec – tajemnice chwalebne 
godz.  17.oo – Adoracja w ciszy
godz. 17.30 -  Nabożeństwo Majowe
godz. 18.oo -  Msza święta z kazaniem
godz. 19.oo – Różaniec – tajemnice radosne
godz.  20.oo  - Różaniec – tajemnice światła
godz.. 21.oo  -  Apel Maryjny
godz. 22.oo  -  Różaniec – tajemnice bolesna
godz. 23.oo  - Różaniec – tajemnice chwalebne
godz.  24.oo  - Te Deum ...

Kontakt:  Ks. Marian-Józef Kopko – Kustosz Sanktuarium w Krzeszowie
tel. +48 692-43-48-71     e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.