Nie jesteśmy bezbronni. Mamy wiele narzędzi, by przeciwstawiać się cywilizacji śmierci. Dzięki nim możemy być wręcz pewni zwycięstwa. „Mamy Boga, Maryję, serce, sumienie, oczy, różaniec, Komunię świętą, dobre słowa, modlitwę”.

Wezwanie św. Jana Pawła II do budowania cywilizacji życia w naszych czasach jest wciąż aktualne, wręcz naglące. Przykłady, które przytaczamy na łamach listopadowego numeru, są bardzo wymowne i niestety jednoznaczne. Weźmy choćby sprawę Charliego Garda, na którego leczenie nie zgodzili się lekarze (!) z londyńskiego szpitala, a wsparł ich sąd. Roczny chłopczyk z poważną chorobą genetyczną, mimo starań rodziców, niektórych lekarzy i znacznej części społeczeństwa, ostatecznie został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Z kolei pewna Kanadyjka, Christine Nagel, kazała wytatuować sobie na ramieniu napis: „Nie poddawajcie mnie eutanazji”. Zrobiła to wkrótce po tym, jak w jej kraju zalegalizowano wspomagane samobójstwo, a władze zapowiedziały dalszą liberalizację przepisów. „To może drastyczna metoda, ale przynajmniej jest wyraźnie napisane, że zamierzam żyć, dopóki Bóg mnie do siebie nie wezwie” – tak kobieta uzasadnia swój dość radykalny czyn. To spektakularne wydarzenie przypomina w swoim artykule nasz stały autor ks. Wojciech Przybylski.

W numerze również, jak zawsze, konspekt spotkania Żywego Różańca, konferencja, rozmyślanie pierwszosobotnie, rozważania dwudziestu tajemnic różańcowych, komentarze do Ewangelii na każdy dzień i wiele innych stałych cykli.

Idźmy więc i głośmy jak Maryja! Wejdźmy na drogę fatimskiego wezwania z „Różańcem”, a nasze życie nabierze głębi i zyskamy pewność, że na drodze wiary nie jesteśmy sami!

„Różaniec” można zamówić w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa, tel. 22 673 58 39, lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl. Dostępny jest także w wersji elektronicznej. 

Temat listopadowego numeru: Budujmy cywilizację życia. Przeczytasz w nim m.in.:

- Prawdziwy chrześcijanin stoi na pierwszej linii frontu zaszczytnej walki o życie. Co zrobić, aby ją wygrać?

- Konfrontacja z cywilizacją śmierci – niebo czeka na naszą odpowiedź.

- Moc różańca a piekło – są rzeczywistości, które współczesny świat próbuje przemilczeć.

A także:

- Wypominki to wyraz naszej troski o zbawienie bliskich.

- Bł. Karol de Foucauld – oficer Pana Boga.

- Czym jest adoracja dla życia?

 

Czytaj „Różaniec”!

Pamiętaj, że na drodze wiary nie jesteś sam!

Miesięcznik dostępny jest w Wydawnictwie Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20,

04-476 Warszawa, tel. 22/ 673 58 39 lub na www.rozaniec.eu i www.sklep.loretanki.pl