DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

Gdańsk Oliwa 11 listopada 2018

 

Wprowadzenie

Niniejsze Reguły Działania opracowano w związku z formalnym przystąpieniem ruchu modlitwy Różaniec Rodziców do wspólnoty Żywego Różańca, jako osobnej gałęzi, która dołącza ze swoją odrębną tradycją organizacyjną ukształtowaną w ciągu 17 lat trwania tej modlitwy.

Czytaj więcej...

Trudno opisać nasze osobiste i narodowe doświadczenie bez Różańca – mówił ks. bp Zbigniew Zieliński do uczestników VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca, która odbyła się w sobotę 2 czerwca 2018 roku do Częstochowy.

Czytaj więcej...

 1-2 czerwca

Drodzy Kapłani i Moderatorki ŻR!

 

Już za kilka dni spotkamy się u naszej mamy i Królowej na Jasnej Górze na naszej VI już Ogólnopolskiej Pielgrzymce Żywego Różańca. Cieszę się na to spotkanie. I w związku z nim kilka kwestii:

Czytaj więcej...

Czuwanie modlitewne 10 listopad

Ikona Matki Bożej Łaskawej

Wieczorem, 10 listopada w kościołach odmawiany będzie w intencji ojczyzny różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. To inicjatywa Wspólnoty Żywego Różańca z okazji stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę

Poinformował o tym ks. Szymon Mucha, krajowy moderator Żywego Różańca, przypominając jednocześnie, że październik w Polsce jest miesiącem modlitwy różańcowej.

 

Czytaj więcej...