DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

(Jerycho odbędzie się w Klasztorze Sióstr Elżbietanek w Krzeszowie)

Jozue, prowadząc Izraelitów do Ziemi Obiecanej, spotkał na swojej drodze miasto, które wydawało się nie do zdobycie. Posłaniec Boga polecił mu, aby przy dźwiękach trąb wojsko wraz z całym ludem i Arką Przymierza przez siedem dni okrążało kamienne mury tego miasta.  Siódmego dnia, kiedy okrążyli miasto siedem razy, przy dźwiękach trąb, okrzyku wojska i ludu, mury runęły. Miasto zostało zdobyte. To było Jerycho. 

Czytaj więcej...

Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę

W dniach 31 maja – 1 czerwca do jasnogórskiego sanktuarium jak co roku przybędą wraz z moderatorami diecezjalnymi członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Będzie to już VII Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę.

Czytaj więcej...

Krajowy moderator – KS. JACEK GANCAREK, archidiecezja częstochowska.

Zarząd Stowarzyszenia:

ks. Szymon Mucha – diecezja radomska
ks. Zbigniew Kocoń – archidiecezja katowicka
ks. Stanisław Szczepaniec – archidiecezja krakowska
ks. Paweł Wojtalewicz – diecezja koszalińsko-kołobrzeska
ks. Mariusz Sobek – diecezja opolska

ks. Maciej Będziński - przedstawiciel Papieskich Dzieł Misyjnych
s. Wioletta A. Ostrowska CSL – przedstawiciel redakcji miesięcznika „Różaniec

Serdecznie pozdrawiam, życzę wszelkiego dobra i otwartości na Boże prowadzenie!

s. Wioletta

Różaniec

Różaniec nr 02/795 2019
Różaniec luty 2019 rok 
Drodzy Czytelnicy!

Na jednym z blogów internetowych znalazłem takie słowa: „Wolność jest – po prostu. I nikt nie jest w stanie jej nikomu odebrać, tak jak nikt nie odbierze zwycięstwa Chrystusowi i Prawdzie! Wolność jest w nas! Wracajmy do Źródła, a szatan niech wraca do piekła”. Fragment ten przywołał w mojej pamięci wspomnienie katechezy sprzed kilkunastu lat, w czasie której rozmawiałem z uczniami liceum na temat wolności. Wielu z nich myliło pojęcia. Oni chcieli być po prostu niezależni od rodziców, nauczycieli, świata dorosłych. Mieli zamiar robić wszystko po swojemu, ale bez żadnej odpowiedzialności, a więc bez ponoszenia jakichkolwiek konsekwencji swoich wyborów. To właśnie w tamtym czasie utarł się zwrot: „wychowanie bezstresowe”.

Czytaj więcej...

Żywy Różaniec - co to takiego?

"Żywy Różaniec" jest zorganizowaną wspólnotą osób, które modlą się codziennie na różańcu. Organizacja ta odpowiada kształtowi samej modlitwy różańcowej, która polega na rozważaniu 20 tajemnic z życia Jezusa i Maryi przy jednoczesnym odmawianiu przy każdej tajemnicy jednego "Ojcze nasz" 10 "Zdrowaś Maryjo" i jednego "Chwała Ojcu".

Czytaj więcej...