DUSZPASTERSTWO  RÓŻ  ŻYWEGO  RÓŻAŃCA


„Żywy Różaniec” jest wspólnotą osób, które w duchu odpowiedzialności za Kościół i świat i w wielkiej prostocie otaczają modlitewną opieką tych, którzy najbardziej jej potrzebują i są wskazani zwłaszcza w Papieskich Intencjach Apostolstwa Modlitwy.

Przybliżeniu działalności Żywego Różańca służyć właśnie ta zakładka. Za pomocą poniższych artykułów będziemy chcieli przybliżyć wspólnotę jaką tworzą członkowie Róż Żywego Różańca, ale także przedstawić inicjatywy podejmowane w ramach wspólnoty ogólnopolskiej, diecezjalnej jak i parafialnej.

Statut  Żywego Różańca

 I Ogólnopolski Kongres Różańcowy, odbędzie się w dniach 6-8 września 2017 r. na Jasnej Górze. Spotkania modlitewno-naukowe – pod hasłem Różaniec ratunkiem dla świata – będą się odbywać w auli o. Kordeckiego, bazylice jasnogórskiej, kaplicy Matki Bożej oraz na placu przed szczytem jasnogórskim.

Czytaj więcej...

 

Wtorek, 15 sierpnia,
Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny
Ap 11, 19a; 12, 1. 3-6a. 10ab; Ps 45; 1 Kor 15, 20-26; Łk 1, 39-56
„Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana”. Wtedy Maryja rzekła: „Wielbi dusza moja Pana”…
W Maryi wniebowziętej widzimy już ostateczny cel naszego życia – nie tylko niebo, lecz finał finałów: zmartwychwstanie! To właśnie oznacza wniebowzięcie z duszą i ciałem. Jakie to pocieszające – ujrzeć drogę ukazaną w losie Tej, która jest naszą Matką! Jakie uczucia żywię wobec Maryi?
ks. Jarosław Kodzia
 
„Różaniec”
Każdy człowiek doświadcza na tym świecie kresu swego życia. Ty, Maryjo, także. I dla Ciebie przyszedł czas fizycznego rozstania z Apostołami i z ziemią ojców...
 


Za wszystkich czcicieli Matki Bożej
IV. Dźwiganie krzyża
Krzyż Jezusa to znak Jego miłości do nas. Ludzkie krzyże to skutek słabości naszej czy naszych bliskich. Chrystus przyjął na siebie to, czego Bóg nie stworzył: grzech, cierpienie i śmierć. To nie krzyż jest dramatem, lecz grzech, uzależnienie, dręczenie siebie i innych. Cierpienie jest ostatnią deską ratunku. To pod wpływem cierpienia uzależnieni uznają prawdę o sobie i przyjmują pomoc. Dziękuję Ci, Chryste, za to, że mnie o tym upewniasz!
ks. Marek Dziewiecki
Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo…

Modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w krzeszowskiej bazylice, konferencje w Sali Rycerskiej klasztoru sióstr benedyktynek, posiłki w sali restauracyjnej Punktu Obsługi Pielgrzyma – tak wyglądały rekolekcje dla członków Żywego Różańca, jakie zorganizował w dniach 21-23 kwietnia w Krzeszowie moderator diecezjalny ks. prałat Marian Kopko.

Czytaj więcej...

plakat-teraziwgodzinesmierciDiecezjalny Zelator Żywego Różańca ks. Marian Kopko zaprasza do kin na film o sile modlitwy Różańcowej „Teraz i w godzinę śmierci”. Premiera już 19 maja.

Idąc tropem różańca, przemierzyliśmy 120 000 km na 4 kontynentach. Obserwowaliśmy cuda. Dotknęliśmy czystego zła i widzieliśmy jego klęskę. Po ponad dwóch latach ciężkiej pracy i ogromnym zaangażowaniu tysięcy ludzi dobrej woli, z satysfakcją pragniemy obwieścić, że film Teraz i w godzinę śmierci jest gotowy! Nowa produkcja Stowarzyszenia Rafael już niebawem pojawi się na dużym ekranie. To ogromna radość, którą chcemy się dzielić!

Premiera filmu Teraz i w godzinę śmieci będzie miała miejsce dnia 11 maja br. w krakowskim kinie Kijów (al. Krasińskiego 34) o godzinie 19.30. 

Czytaj więcej...