Swój pobyt w Pocysterskim Opactwie proponujemy rozpocząć od wizyty w Biurze Obsługi (po lewej stronie bazyliki), nasze biuro jest głównym punktem informacyjnym, kontaktowym i sprzedażowym.

Godziny otwarcia Biura Obsługi:
1 maja - 31 października w godzinach od 900 - 1800;
1 listopada - 30 kwietnia od 900 - 1500

Rodzaje tras turystycznych:

Trasa Podstawowa wiedzie przez obiekty reprezentujące barok w najczystszej postaci, w ramach niej poznacie światowej klasy architekturę, rzeźbę i malarstwo. Obiekty: Kościół Klasztorny, Kościół pw. Św. Józefa, Mauzoleum Piastów Śląskich, teren cmentarza klasztornego, kaplica Marii Magdaleny.

Obiekty+ to niezwykła trasa wiodąca przez najbardziej tajemnicze obiekty Pocysterskiego Opactwa. Ta trasa pozwoli Wam zaznajomić się z budowniczym mistrzostwem i niesamowitą precyzją, będziecie mieli także okazję zobaczyć największe skarby regionu skrywane w wystawienniczych salach. Obiekty: Klasztorne Podziemia, strych i wieża Kościoła Klasztornego, Muzeum Opactwa i Letni Pawilon na Wodzie

Trasa Rozszerzona to zbiór wszystkich obiektów Trasy Podstawowej oraz Obiektów+. Prezentuje ona ponad 700 letnią historię Pocysterskiego Opactwa w każdej płaszczyźnie. Wybierając tą trasę poznacie Pocysterskie Opactwo od każdej strony!

Trasa Podstawowa dostępna jest codziennie. Turystom indywidualnym w ramach tej trasy do bezpłatnego wypożyczenia przysługują audio-przewodniki. Urządzenia oprowadzają po obiektach w siedmiu językach: polskim, angielskim, niemieckim, czeskim, rosyjskim, francuskim i włoskim. Obiekty+ oraz Trasa Rozszerzona dostępne są od 1 maja do 31 października. Obiekty+ zwiedza się indywidualnie lub pod opieką przewodnika.


Wszystkie osoby indywidualne oraz grupy zorganizowane chcące skorzystać z usług przewodnickich prosi się o wcześniejszy kontakt z Biurem Obsługi (+48 75 742 32 79, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.)


Ceny biletów dla Trasy Podstawowej:
12 zł./os. - normalny
9 zł./os. - studenci
6 zł./os. - dzieci w wieku szkolnym oraz karta dużej rodziny

Ceny biletów dla Obiektów+:
12 zł./os.
 - normalny
9 zł./os. 
- studenci, dzieci w wieku szkolnym oraz karta dużej rodziny

Ceny biletów dla Trasy Rozszerzonej:
20 zł./os. - normalny
15 zł./os. - studenci
13 zł./os. - dzieci w wieku szkolnym oraz karta dużej rodziny
 
*Bilety na trasę rozszerzoną sprzedawane są do godziny 1500.

Wstęp wolny
przysługuje dzieciom poniżej 7 roku życia oraz krwiodawcom wg regulaminu akcji "KRzEszóW sercem łaski". W cenie każdego z biletów jest zgoda na fotografowanie i korzystanie z toalet oraz możliwość wypożyczenia audio-przewodników dla osób indywidualnych na Trasę Podstawową.