W piątek  4 marca 2016 rozpoczynamy w całej Polsce przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddanie się pod Jego Boską władzę. Bądźmy apostołami tej duchowej mobilizacji w naszym Sanktuarium Krzeszowskim; w naszych rodzinach i środowisku pracy i nauki.  Serdecznie zachęcamy, aby od 4 marca do 3 listopada 2016 roku podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca i post w intencji naszej Ojczyzny.

Episkopat Polski w liście z okazji obchodów Jubileuszu 1050 – lecia Chrztu Polski zapowiedział, że 19 listopada 2016 roku w krakowskich Łagiewnikach będzie miał miejsce ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddanie się pod Jego Boską władzę.

Dlatego do tego ważnego wydarzenia dla przyszłości naszego Narodu i Ojczyzny wydarzenia chcemy się dobrze przygotować. Pan Jezus jest Królem. Uznanie Jego królowania w naszym życiu społecznym i osobistym to źródło błogosławieństwa  i obrony przed nieprzyjaciółmi. Aby się to w pełni dokonało, trzeba naszej modlitwy, nawrócenia i wynagrodzenia Bogu za grzechy własne, ale i całego Narodu.

Zachęcamy naszych Parafian oraz Przyjaciół Krzeszowskiego Sanktuarium do podjęcia nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i postu w każdy piątek przed aktem przyjęcia królowania Chrystusa. Poddanie się Boskiej władzy Chrystusa jest czymś ogromnie odpowiedzialnym. Jako Polacy nie możemy zawieść. Nasze serca, nasze sumienia, nasze myśli i czyny wymagają oczyszczenia i nawrócenia. To się nie dokona bez wynagrodzenia za grzechy, nie tylko własne, ale też grzechy innych. Grzech – zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym – jest źródłem  nieprawości, niegodziwości; niszczenia człowieka, rodziny i społeczeństwa. Wynagrodzenie Bogu za te zdrady jest początkiem drogi powrotu do źródła duchowej przemiany i miłości, które jest w Sercu Jezusa.

Tym nabożeństwem dziewięciu  piątków miesiąca pragniemy przygotować się do aktu przyjęcia  królowania Chrystusa w listopadzie tego roku.  Zachęcamy Was Drodzy Parafianie i Przyjaciele Krzeszowskiego Sanktuarium  abyście się stali apostołami tej duchowej mobilizacji. Modlić się pragniemy również za nasza Ojczyznę.  Każdemu z pierwszych piątków miesiąca będzie towarzyszyła refleksja nad Jasnogórskimi Ślubami Narodu.
W tym roku mija 60 lat od ich napisania przez Sługę Bożego ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Te przyrzeczenia ciągle są  aktualne. Pragniemy również i my wobec nich stanąć w ramach przygotowań do listopadowego aktu uznania królowania Chrystusa i dokonać rachunku sumienia. To przecież milion ludzi na Jasnej Górze ponad pół wieku temu ślubowało:  „Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym”. 

Sławomir Jagodziński, Nasz Dziennik 27-28 luty 2016 r.

Uroczyste uznanie Jego królowania w naszym życiu społecznym i osobistym to źródło błogosławieństwa i obrony przed nieprzyjaciółmi.  Zapraszamy więc ludzi wierzących do wspólnej modlitwy dziewięciu piątków miesiąca.  W dniu 4 marca 2016 roku  zapraszamy do Bazyliki Krzeszowskiej:

-  godz. 16.oo – okazja do Sakramentu Pokuty
- godz. 16.3o -  Droga Krzyżowa
- godz. 17.oo – Msza Święta i rozpoczęcie całonocnej Adoracji Najświętszego Sakramentu  ( w kaplicy Loretańskiej)