Spotkanie Opłatkowe Pielgrzymów Grupy nr 2 Jeleniogórsko-Kamiennogórskiej w Jeżowie Sudeckim

W niedzielę 25 stycznia 2015 roku w Jeżowie Sudeckim, odbyło się spotkanie opłatkowe Pielgrzymów grupy nr 2 Jeleniogórsko-Kamiennogórskiej, którzy w minionym roku na przełomie lipca i sierpnia pielgrzymowali w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas Eucharystii modliliśmy się w intencji wszystkich pielgrzymów oraz za tych, którzy może jeszcze się wąchają pójść na pielgrzymkę.

 

W homilii Ks. Przewodnik Mateusz Rycek dzielił się wspomnieniami i przeżyciami jakich mogli doświadczyć pielgrzymi w czasie zeszłorocznej pielgrzymki. Oto fragment: „Pielgrzymkową drogę rozpoczęliśmy26 lipca wychodząc z Jeleniej Góryw jubileuszowej bo 25 pieszej pielgrzymce, która wyruszyła z tego miasta. Przez 13 dni doświadczając trudów drogi w upale i słońcuw deszczu i chłodzie z każdym dniem ośmielam się stwierdzić byliśmy nie tylko bliżej Jasnej Góry, ale przede wszystkim bliżej drugiego człowieka idącego obok. Z bagażem własnego życia, trudów codzienności, ale też i bagażem wypełnionym intencjami i nadzieją w sercu, że mój trud się opłaci,że odmieni się moje życie. Myślę, że wielu, którzy przeszli tą drogę tego doświadczyło. Wrócili do domu odmienieniprzemienieni i pełni radości. Kiedy 7 sierpnia w godzinach południowych zdobyliśmy szczyt Jasnej Góry wielu nie dowierzało, że o własnych siłach i na własnych nogach doszli do celu. I chwila która zawsze wyciska łzy z oczu to moment spotkania z Matką Panią Jasnogórską… Jest to zaledwie kilka sekundale jakże ważnych,bo w tym momenciena każdego z pielgrzymów rozlewa się Boża łaskai można poczuć w sercu prawdziwy pokój i zapewnienie: będzie dobrze, nie martw się, twoja modlitwa została wysłuchana… Twoja Matka jest zawsze przy tobie!”.

Po Mszy Świętej dzięki wielkiej życzliwości i gościnności Ks. Andrzeja Szarzyńskiego – Proboszcza Parafii Św. Michała Archanioła w Jeżowie Sudeckim wszyscy pielgrzymi spotkali się przy wspólnym stole aby ucieszyć się sobą, złożyć sobie życzenia oraz pośpiewać kolędy. Wszyscy moli również posilić się przepyszną zupą grochową oraz ciastem i owocami, które przygotowali miejscowi parafianie oraz pielgrzymi.

Wszystkim dziękujemy za piękne spotkanie i do zobaczenia na pielgrzymim szlaku…