W radosnej atmosferze ferii zimowych 24 stycznia 2015 roku o godz. 14.00 odbyło się spotkanie opłatkowe dla Rodziców i Ministrantów naszej Parafii. Była to wspaniała okazja do wypowiedzenia słów wdzięczności Ministrantom za ich za gorliwą służbę przy ołtarzu a także Rodzicom za ich wsparcie i troskę.

 

Szczególne podziękowania otrzymali lektorzy, którzy bardzo mocno angażują się w prace w Bazylice min. w przygotowywaniu dekoracji z okazji świąt czy innych uroczystości parafialnych i diecezjalnych. Podczas spotkania zostały omówione również bieżące wydarzenia z życia naszej wspólnoty, choćby ostatnia wycieczka ministrantów do Aqua Parku, czy planowana wycieczka do Rzymu w kwietniu tego roku.

Na spotkaniu została podsumowana również tegoroczna kolęda, która w asyście tak wielu ministrantów przeżywana była naprawdę w wyjątkowy sposób. Ks. Proboszcz na zakończenie wyróżnił ministrantów, którzy podczas wakacji najpilniej pełnili swoją służbę. Oto oni: Kacper Pietrzyk, Dawid Nowak, Michał i Miłosz Jała oraz Michał, Jan i Franciszek Wondołowscy.

Na spotkaniu nie zabrakło oczywiście wspólnego kolędowania, któremu przewodził oczywiście Ks. Proboszcz przygrywając na akordeonie.

Bardzo dziękujemy Wszystkim za obecność a szczególnie Mamom za upieczenie przepysznego domowego ciasta.

 

Ks. Mateusz Rycek
Opiekun Służby Liturgicznej