3-5 czerwca 2014

W dniach od 3 do 5 czerwca oraz od 10 do 12 czerwca 2014 roku Ministranci i Lektorzy oraz Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej Parafii udała się na Pielgrzymkę „Śladami Św. Jana Pawła II”. Trasa obejmowała następujące miejsca: Łagiewniki w których nawiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gdzie uczestniczyliśmy w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. Będąc w Łagiewnikach nie sposób było nie odwiedzić całkiem nowego miejsca którym jest Sanktuarium Św. Jana Pawła II. Będąc w tym miejscu mogliśmy pomodlić się przy Jego relikwiach oraz zobaczyć wiele cennych przedmiotów znajdujących się w Muzeum Archidiecezjalnym.

 

Następnie udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie mieliśmy bazę noclegową w samym klasztorze Ojców Bernardynów. Przebywając na tym świętym miejscu prawie przez trzy dni, każdy mógł doświadczyć nie zwykłej atmosfery tam panującej oraz wielkiej miłości Maryi - Matki Kalwaryjskiej czczonej w cudownym wizerunku. Mieliśmy również sposobność przejść miejscowymi dróżkami Jezusa i Maryi. Jednak największym przeżyciem dla niejednego uczestnika i uczestniczki tej pielgrzymki stałą się Droga Krzyżowa, którą wspólnie odprawiliśmy podążając dróżkami kalwaryjskimi. Każdego wieczoru gromadziliśmy się przed obliczem Kalwaryjskiej Pani aby uczestniczyć w Apelu Maryjnym oraz modlitwie różańcowej.

Podczas tych pielgrzymek byliśmy także w Krakowie, gdzie zobaczyliśmy: Katedrę na Wawelu, Zamek królewski, smoczą jamę, Kościół na Skałce, Kościół Ojców Franciszkanów, okno Papieskie i pałac Arcybiskupów Krakowskich, Kościół Mariacki, Barbakan, Bramę Floriańską oraz Rynek Główny.

W ostatnim dniu naszej pielgrzymki byliśmy w Wadowicach – rodzinnym mieście Karola Wojtyły – Św. Jana Pawła II. Modliliśmy się przy chrzcielnicy w której przyjął Sakrament Chrztu Św. oraz uczestniczyliśmy w Mszy Św. sprawowanej w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Nie zabrakło oczywiście czasu na Kremówki Papieskie, które kosztowaliśmy w cukierniach rozsianych na Wadowickim rynku. W drodze powrotnej odwiedziliśmy także Górę Św. Anny na której również modliliśmy się i podziwialiśmy piękno tego miejsca.

Pełni radości i modlitewnego zatrzymania przeżyliśmy piękne chwile, podczas których mogliśmy niejako dotknąć Św. Jana Pawła II i umocnić naszą wiarę modląc się na Świętych miejscach…

Dziękuję Wszystkim - blisko 100 uczestnikom tej Pielgrzymki za wspaniałą postawę wiary i wspólnie spędzony czas.

                                                                                              Ks. Mateusz Rycek

                                                                                                  Organizator Pielgrzymki