Wyjazd Szkolnego Koła Różańcowego w Krzeszowie na 20–stą Jubileuszową Pielgrzymkę Podwórkowych Kółek Różańcowych na Jasną Górę

Przepiękny, słoneczny dzień towarzyszył 40-osobowej grupie dzieci oraz ich rodzin w przeżyciu dorocznej pielgrzymki Kółek Różańcowych dzieci do Częstochowy. O godz. 7.30 rano w niedzielę 12.06.2017 r. pod przewodnictwem ks. Jarosława oraz opiekunów: p. katechetki Leokadii Rozmysł, p. Anny Jeleń oraz p. Lucyny Wilk rozpoczęło się pielgrzymowanie od wspólnej modlitwy o szczęśliwą podróż.

Przed godz. 12.00 grupa była już w Częstochowie, by zająć miejsca na Błoniach Jasnogórskich i wziąć udział w koncercie Armii Dzieci. Punktualnie o godz. 13.30 ks. Biskup Antoni Długosz rozpoczął Mszę św. Dobrze znany dzieciakom w całej Polsce Biskup Antoni tym razem musiał nieco ograniczyć swoją aktywność ze względu na chorobę gardła, która nie pozwoliła w pełni wykorzystać duszpasterskiego potencjału. Nie mniej jednak symboliczna procesja z darami oraz wypuszczone w pewnym momencie Mszy św. różnokolorowe balony oraz gołąbki stanowiły dopełnienie przygotowanej uroczystości. Następnie wraz z Madzią Buczek wszyscy odmówili Dziesiątkę Różańca Świętego i wzięli udział w grach i zabawach przygotowanych przez Organizatorów Spotkania. O godz. 15.00 przed powrotem do Krzeszowa pielgrzymkowa grupa odwiedziła jeszcze Kaplicę z Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Każdy z uczestników na kolanach przeszedł drogę pokutną wokół ołtarza opowiadając Maryi to co skrywało serce. W oczach wielu pojawiły się łzy wzruszenia, a na twarzach wymalowana wdzięczność za to duchowe przeżycie. Gdy pielgrzymi posilili się już duchowo czekał ich jeszcze w drodze powrotnej obfity obiad w okolicach Opola. Przed godz. 21.00 szczęśliwie zajechaliśmy do Krzeszowa. Jesteśmy wdzięczni ks. Proboszczowi Marianowi za umożliwienie nam tego wyjazdu i jego częściowe sfinansowanie. O pielgrzymce będą nam przypominały książeczki o Fatimie, które otrzymał każdy uczestnik tego spotkania.

Galeria zdjęć