29 NIEDZIELA „PER ANNUM” ROK B
Krzeszów, dnia 21 października 2018 roku
KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim w Bazylice. Serdecznie zapraszamy.
2. W naszej wspólnocie serdecznie witamy o. cystersa Kajetana Kaczorowskiego z Wąchocka, który wygłosił Słowo Boże oraz braci Wawrzyńca i Cypriana. Po zakończonej Mszy Św. przy wyjściu z bazyliki będziemy mogli nabyć kalendarz ukazujący cząstkę życia zakonnego ojców cystersów, a dochód będzie wspierał wszelkie dzieła podejmowane przez cystersów. Bóg zapłać za złożone ofiary.
3. Jutro wspominamy w kalendarzu Kościoła Katolickiego: św. Jana Pawła II. Szczególnie jutro zapraszamy wszystkich PARAFIAN do modlitwy różańcowej o godz. 17.30 Przez wstawiennictwo św. Papieża – Polaka będziemy modlić się za Ojczyznę i Kościół Katolicki.
4. W przyszłą niedzielę 28 października wspominamy w kalendarzu Kościoła świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Pamiętajmy w modlitwie o śp. Pierwszym Biskupie Legnickim Tadeuszu Rybaku.
5. W czwartek 25 października jest VII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Bardzo prosimy cały Żywy Różaniec w czwartek na godz. 17.30
6. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy Tydzień Misyjny. W najbliższy piątek podczas nabożeństwa różańcowego odbędzie modlitwa w różnych językach.
7. Spotkanie dla lektorów w poniedziałek po Mszy wieczornej, a dla ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o godz. 18.30.
8. Czytelnie wypełnione kartki wspominkowe z nazwą ulicy bądź miejscowości prosimy składać w kopertach u siostry w zakrystii bądź na tacę. W Czadrowie koniecznie proszę dopisać numer domu.
9. W czwartek w Krzeszówku Msza św. z modlitwą różańcową o godz. 16.00, a w Czadrowie o godz. 19.00.
10. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy dzisiaj Tygodnik „Niedziela” oraz Tygodnik „Gość Niedzielny”.
11. Przypominamy Parafianom o konieczności uiszczenia opłaty prolongacyjnej za groby na cmentarzach parafialnych w Krzeszowie i Krzeszówku. Opłatę tę można składać w Biurze Obsługi Pielgrzyma przy bazylice krzeszowskiej - codziennie od 8 do 16. Podobnie jak w poprzednim roku na grobach za które istnieją zaległości zostanie umieszczona informacja przypominająca.
12. Dziękując za wspólną modlitwę, życzymy Wszystkim Parafianom oraz Pielgrzymom wiele łask Bożych i nieustannej opieki Łaskawej Pani na kolejny tydzień naszego życia!