NIEDZIELA ZWYKŁA rok „B”

Krzeszów, dnia 12 sierpnia 2018 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. W naszej parafii witamy dzisiaj Ks. dr. Marka Zołoteńkiego z Wałbrzycha, który wygłasza kazania; natomiast przy wyjściu z bazyliki zbiera dobrowolne ofiary na budowę kościoła p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Wałbrzychu – Szczawnie Zdroju.
2. Dzisiaj zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na godz. 14.oo na Odpust ku czci św. Wawrzyńca do Krzeszówka. Po Mszy św. Państwo Zuzanna i Jan Bocheńscy zapraszają wszystkich na Agapę – Poczęstunek .
3. Jutro, tj. w poniedziałek 13 sierpnia zapraszamy na Drogę Krzyżową po Kalwarii Krzeszowskiej. Rozpoczęcie w bazylice o godz. 10.00 
4. We wtorek 14 sierpnia – Wigilia Wniebowzięcia NMP. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Eucharystię: 7.30. 10.00; 12.oo oraz 17.00. Piesza Pielgrzymkę z Jeleniej Góry do Krzeszowa powitamy o godz. 17.3o. Apel Jasnogórski o godz. 21.00; po Apelu wyruszymy w procesji maryjnej po Kalwarii Krzeszowskiej. O północy – Pasterka Maryjna w bazylice. Bardzo serdecznie zapraszamy parafian oraz pielgrzymów do wspólnej modlitwy. Prosimy na procesję przynieść ze sobą latarki, lampiony lub gromnice.
5. W środę 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. w Bazylice: 7.30, 10.00 i 17.00. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona pod przewodnictwem B-pa Profesora Andrzeja Siemieniewskiego z Wrocławia. Po zakończeniu Eucharystii: procesja maryjna z Cudownym Obrazem Łaskawej Matki po Placu Klasztornym. Po uroczystości zapraszamy parafian oraz pielgrzymów na uroczystości upamiętniające 100. Rocznicę Niepodległości Polski.
6. W czwartek 16 sierpnia szczególnie chcemy pamiętać o Księdzu Biskupie Seniorze Stefanie Cichym z okazji Jego Imienin.
7. Zachęcamy do czytania najnowszej prasy katolickiej. Szczególnie zapraszamy do czytania Tygodnika „Niedziela” oraz Tygodnika „Gość Niedzielny”. Zachęcamy do kupowania i czytanie „Naszego Dziennika”
8. Od przyszłej niedzieli w naszej parafii rozpoczyna się „Akcja Zeszyt” polegająca na zbiórce nowych przyborów szkolnych, zeszytów, plecaków dla potrzebujących pomocy uczniów naszego Zespołu Szkół przed Nowym Rokiem Szkolnym. Do końca sierpnia możemy przynosić artykuły szkolne i składać do koszy ustawionych przy ołtarzach. Możemy przynosić również ofiary w kopercie z napisem „Akcja Zeszyt”, za które zostaną kupione potrzebne pomoce. Całość koordynuje ks. Jarosław przy wsparciu Dyrekcji naszej szkoły.
9. U ks. Jarosława można zasięgnąć dodatkowych informacji na temat kolejnego Spotkania Młodych, które odbędzie się w dniach od 23 do 26 sierpnia w Legnickim Polu.

Wszystkim Pielgrzymom i Turystom przybyłym do naszego Sanktuarium oraz naszym Drogim Parafianom życzymy na czas Wielkiego Odpustu wiele łask Bożych oraz nieustannej opieki Matki Bożej Łaskawej.