XIX NIEDZIELA  ZWYKŁA rok „A”
Krzeszów, dnia  13 sierpnia 2017 roku

Dzisiaj drugi dzień Wielkiego Odpustu. Na Eucharystii o godz. 12.oo będziemy modlić się za wszystkich Żołnierzy – bohaterów  walczących o Wolność naszej Ojczyzny. Szczególnie pragniemy pamiętać II Brygadzie Legionów Polskich.   

Jutro  14 sierpnia – Wigilia Wniebowzięcia NMP.  Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów  na Eucharystię:   7.oo. 12.oo oraz  18.oo. Powitanie Pielgrzymki Pieszej, która z Legnicy idzie do Krzeszowa nastąpi o godz. 17.3o. Odpust ku czci św. Maksymiliana M. Kolbe w Czadrowie o godz. 19.oo. Apel Jasnogórski w bazylice  o godz. 21.oo; następnie wyruszymy w procesji Maryjnej po Kalwarii Krzeszowskiej. O północy – Pasterka Maryjna w bazylice.  Bardzo serdecznie zapraszamy parafian oraz pielgrzymów do wspólnej modlitwy. Prosimy  na procesję  przynieść ze sobą latarki, lampiony lub gromnice.   

We wtorek 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Msze św. w Bazylice: 7.30, 10.oo i 17.oo. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.oo pod przewodnictwem J. E. Ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiowskiego z Wrocławia.  Po zakończeniu Eucharystii: procesja Maryjna z Cudownym Obrazem Łaskawej Matki po Placu Klasztornym. Po uroczystości  zapraszamy parafian oraz pielgrzymów na uroczystości upamiętniające Święto Wojska Polskiego.

W środę 16 sierpnia szczególnie chcemy pamiętać o  Księdzu Biskupie Seniorze Stefanie  Cichym z okazji Jego Imienin.

Również w środę zapraszamy o godz. 12.00 na Mszę św., podczas której będziemy modlić się za naszego ks. Proboszcza Mariana z racji przypadających w dzień odpustu Imienin. Pod koniec Mszy św. będzie okazja do wyrażenia wdzięczności i złożenia życzeń Dostojnemu Solenizantowi.

Przypominam że w każdą środę Nowenna do M.B. Łaskawej o godz. 17.30 w Bazylice przed głównym ołtarzem. W tym tygodniu od środy do czwartku w Kaplicy Loretańskiej całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. na Górze św. Anny w piątek o godz. 16.oo.  Codziennie zapraszamy Państwa na Koncerty Organowe:    w Bazylice o godz. 11.oo i 13.oo; a dodatkowo w każdą sobotę  w kościele św. Józefa o godz. 19.oo

 Zachęcamy do czytania najnowszej prasy katolickiej.  Szczególnie zapraszamy do czytania Tygodnika „Niedziela”   oraz  Tygodnika „Gość Niedzielny”.  

Wszystkim Pielgrzymom i Turystom przybyłym do naszego Sanktuarium oraz naszym Drogim Parafianom życzymy na czas Wielkiego Odpustu wiele łask Bożych oraz  nieustannej opieki Matki Bożej Łaskawej.