V Niedziela Przygotowania Paschalnego Rok B
Krzeszów, 18 marca  2018 roku

Dziś – V Niedziela Przygotowania Paschalnego - nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny. W tym miejscu przypominamy o zwyczaju dekorowania krzyży i kapliczek przydrożnych na święta.

W dniu dzisiejszym w naszym Sanktuarium Krzeszowskim rozpoczynamy  Rekolekcje Wielkopostne.  Bardzo serdecznie witamy Ks. Prałata Franciszka Gocha, kustosza Bazyliki w Brzozowie na Podkarpaciu, który poprowadzi nauki rekolekcyjne. Szczegółowy program rekolekcji został wydrukowany w „Krzeszowskiej Pani”.  Jest również zamieszczony na naszych stronach internetowych.

Dzisiaj także o godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim w Domu Sióstr Elżbietanek.

Jutro 19 marca Uroczystość św. Józefa. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Gości; a także Bractwo św. Józefa oraz Rzemieślników z Dolnego Śląska na Mszę św. o godz. 12.00 do brackiego kościoła św. Józefa w Krzeszowie.

W środę 21 marca - Dzień Spowiedzi Rekolekcyjnej: dla dzieci, młodzieży i dorosłych od godz. 10.00 oraz od godz. 16.30. W Krzeszówku spowiedź św. o godz. 15.30. natomiast w Czadrowie spowiedź o godz. 17.30.

Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich do udziału w nabożeństwach: Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w tą niedzielę wyjątkowo o godz. 16.00 oraz na Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W Krzeszówku - Droga Krzyżowa i Msza św. w piątek o godz. 16.00 natomiast w Czadrowie o godz. 17.30
w czwartek.

W najbliższy piątek 23 marca odbędzie się wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa. Początek nabożeństwa w Bazylice o godz. 19.30. Prosimy, by zabrać ze sobą znicze oraz małe krzyże. Prosimy, by do niesienia dużego krzyża podchodziły osoby według odczytanego porządku. Główną intencją tegorocznego nabożeństwa będzie modlitwa przebłagalna za akt profanacji Najświętszego Sakramentu w Szklarskiej Porębie. Będziemy się modlić także za naszych bliskich zmarłych. W tym dniu nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 16.30.

Po każdej Mszy Świętej ministranci rozprowadzają - Wielkanocne Paschaliki – Świece Caritas.

Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Palmową.  Tego Dnia wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia przynosimy do Kościoła palmy. Szczególnie zapraszamy na uroczystą Mszę św. połączoną z procesją z palmami o godz. 10.00. Początek liturgicznego spotkania odbędzie się w kościele św. Józefa (I stacja z poświęceniem), a następnie wejdziemy w procesji do Bazyliki, gdzie odbędzie się Msza św.

Bardzo prosimy wszystkich Parafian o złożenie ofiary na Kwiaty do Bożego Grobu i na dekorację Bazyliki na Święta Wielkanocne.

W piątek o godz. 18.00 próba do Męki Pańskiej w Obsłudze Pielgrzyma.

Zachęcamy tradycyjnie Parafian i Pielgrzymów do lektury prasy katolickiej: Tygodnika „Niedziela” oraz  „Gościa Niedzielnego” oraz innych czasopism katolickich.

Życzymy Wszystkim aby czas Rekolekcji Świętych przyczynił się do przemiany naszego życia i dobrego przeżycia Świąt Wielkanocnych!