Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej

Krzeszów, 14 kwietnia 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękujemy naszej Młodzieży i Nauczycielom oraz Krzeszowskim Optymistkom za wykonanie pięknych PALM na dzisiejszą niedzielę. Na Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się uroczyste poświęcenie palm wraz z procesją z kościoła św. Józefa.

2. Dzisiaj Msza św. w języku łacińskim o godz. 15.00.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Wyłączmy wszelkie odtwarzacze i inne media. Niech te dni: Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota i Niedziela Zmartwychwstania będą dniami zagłębienia się w Misterium Paschalne poprzez czynny udział w bogatej Liturgii Kościoła. Szczegółowy program na Święte Triduum wywieszony jest w gablotach parafialnych oraz znajduje się na naszej stronie internetowej.

4. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 w Katedrze Legnickiej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma, podczas której Biskup pobłogosławi Oleje używane do namaszczenia chorych i Krzyżmo, służące do namaszczenia podczas święceń Kapłańskich, Chrztu oraz Bierzmowania. Wszyscy Kapłani w tym dniu odnawiają w katedrze przyrzeczenia kapłańskie. Z tego tytułu tego dnia, nie ma Mszy Św. o godz. 7.00 rano w Bazylice.

5. W Wielki Czwartek Mszą Świętą - Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczniemy w naszym Sanktuarium Święte Triduum Paschalne, które potrwa do Niedzieli Zmartwychwstania. Po zakończeniu tej szczególnej Eucharystii, zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do Ołtarza Adoracji, gdzie będziemy modlić się do godz. 22.00. W Czadrowie i Krzeszówku Msze św. o godz. 16.00.

6. W Wielki Piątek rozpoczęcie modlitwy przy Ołtarzu Adoracji od godz. 7.00 (rano). W tym dniu zachowujemy post ścisły, czyli całkowicie powstrzymujemy się od potraw mięsnych i spożywamy tylko trzy posiłki w ciągu dnia. W Wielki Piątek Parafian oraz Pielgrzymów zapraszamy na Drogę Krzyżową po Krzeszowskiej Kalwarii. Początek o godz. 10.00 w Bazylice. W Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00. W Czadrowie Droga Krzyżowa o godz. 15.00, a w Krzeszówku Liturgia Męki Pańskiej o godz. 16.00.

7. Najważniejszym jednak wydarzeniem Wielkiego Piątku będzie Liturgia Męki Pańskiej sprawowana w Bazylice o godz. 18.00. Po Liturgii Najświętszy Sakrament, zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego i rozpocznie się całonocna adoracja. Wartę przy Bożym Grobie pełnią Bracia Strażacy i Młodzież w strojach galowych. W czasie adoracji w Wielki Piątek od godz. 20.00 do godz. 2.00 w nocy będzie jeszcze możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty.

8. Wielka Sobota jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. W tym dniu błogosławimy pokarmy na stół wielkanocny.

9. Zapraszamy na poświęcenie pokarmów do Bazylikina godz. 10.00, 11.00 i 12.00. Na wioskach poświęcenie pokarmów będzie odbywać się według następującego porządku: w Kościele w Krzeszówkuo godz. 10.00, w Gorzeszowie k/Świetlicy o godz. 10.30, w Jawiszowie przed Remizą o godz. 11.00, przy Kaplicy w Jawiszowie o godz. 11.30 w Lipienicy o godz. 12.00, w Czadrowie o godz. 13.00.

Zgodnie z tradycją na poświęcenie pokarmów przynosimy dla osób potrzebujących pomocy oraz rodzin wielodzietnych: trwałe produkty żywnościoweDzisiaj po każdej Mszy św. proszę zabrać do domu specjalne reklamówki; do których włożycie Państwo swój dar dla osób potrzebujących. Bóg zapłać wszystkim za pomoc! W Wielką Sobotę zapraszamy na Nowennę do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

10. W sobotni wieczór uczestniczyć będziemy w kulminacyjnym momencie Triduum Paschalnego. Wigilię Paschalną - Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godz. 21.00. Prosimy o przyniesienie ze sobą świecy chrzcielnej lub paschalik. Liturgię Nocy Paschalnej zakończy procesja Rezurekcyjna dookoła placu klasztornego. Liturgii Paschalnej przewodniczyć będzie Ks. Bp Marek Mendyk. WKrzeszówku Wigilia Paschalna o godz. 20.00.

11. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego – Msze św. tak jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Czadrowa. Tam Msza św. rezurekcyjna będzie połączona z procesją i rozpocznie się w kapliczce Nawiedzenia NMP o godz. 6.00 rano. Po zakończeniu procesji Msza w kościele. Prosimy zabrać paschaliki.

12. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę.

13. W przyszłym tygodniu zbiórki Ministrantów, Lektorów i Kandydatów odbędą się według specjalnego porządku umieszczonego na tablicy ministranckiej w zakrystii. Obowiązkowa zbiórka z wyznaczeniem asyst w najbliższą środę o godz. 17.30.

14. Bardzo serdecznie zapraszamy Wszystkich na ostatnie w tym roku nabożeństwoGorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, dzisiaj o godz. 16.15.

15. W Wielki Czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Katecheza dla Rodziców i Chrzestnych, których Sakrament Chrztu odbędzie się w Święta Wielkanocne.

16. We wtorek o godz. 17.30 próba generalna do Misterium Męki Pańskiej. W środę o godz. 19.30 zapraszamy na tegoroczne przedstawienie Misterium Męki Pańskiej, które rozpocznie się w kościele św. Józefa.

17. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o zatroszczenie się o Kwiaty i dekorację Bazyliki na Święta Wielkanocne. Dlatego prosimy Wszystkich o złożenie choćby drobnej ofiary na ten cel. Można to uczynić wychodząc z Kościoła do przygotowanych skarbon.

18. Życzymy Wszystkim dobrego przeżycia Wielkiego Tygodnia w którym po raz kolejny będziemy rozważali najważniejsze Tajemnice naszej wiary!