3 NIEDZIELA ADWENTU ROK „B” – GAUDETE
Krzeszów, dnia 17 grudnia  2017 roku

Dzisiaj o godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim.

Jutro 18 grudnia Dzień Spowiedzi Adwentowej. Zapraszamy Wszystkich do skorzystania z tej możliwości. Przyjadą do nas kapłani z całego dekanatu. Nie odkładajmy spowiedzi do ostatniego dnia przed świętami ale wykorzystajmy ten  czas. Spowiedź w Bazylice od godz.11.00 oraz od godz.16.30. Spowiedź w Krzeszówku od godz.16.00 w Czadrowie o 16.30.

Korzystając z życzliwości Dyrekcji naszej szkoły również dzieci i młodzież będzie miała możliwość skorzystania z Sakramentu pokuty w czasie trwania rekolekcji. Dlatego też prosimy Rodziców o podpisane zgody na wyjście uczniów do naszej Bazyliki w poniedziałek na godz. 11.00.

Również jutro: 18 grudnia obchodzimy w naszej Krzeszowskiej Wspólnocie – Dzień Światła – Dzień Odnalezienia po prawie 200 latach nieobecności - Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej.
Pogram dnia jest następujący: o godz. 7.00 – Msza Św. w Zakrystii Bazyliki. Po Eucharystii Rozpoczęcie Czuwania modlitewnego przed Ikoną Matki Bożej Łaskawej w zakrystii Bazyliki – miejsca odnalezienia Ikony.
O godz. 15.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia. Z kolei główne uroczystości, odbędą się po Mszy Św. wieczornej o 17.00. Bardzo Prosimy aby na nabożeństwo przynieść ze sobą świece!

Nauczyciele i uczniowie szkoły w Krzeszowie zapraszają na świąteczny kiermasz. Dzisiaj w godzinach od 10.00 do 14.00.  W  Domu Kultury  na stoiskach będzie można kupić ozdoby świąteczne, stroiki, pierniki, kartki,  przygotowane przez uczniów, będzie również bufet kawowy i ciasta.  Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na pomoc dla  uczennicy trzeciej klasy gimnazjum- Abigail, która ucierpiała w wypadku samochodowym.

W dalszym ciągu zapraszamy Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Msze Św. Roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 17.00.

W piątek 22 grudnia o godz. 13.00 w Obsłudze Pielgrzyma odbędzie Wigilia dla Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół.

Są jeszcze do nabycia Świece Caritas na stół wigilijny. Małe świece są w cenie 6 złotych a duże świece w cenie 12 złotych. Zachęcamy aby po wigilii zanieść te świece na groby naszych bliskich na znak naszej jedności i pamięci modlitewnej.

W poniedziałek i wtorek zapraszamy młodzież na godz. 18.00 do budowania szopki bożonarodzeniowej natomiast w środę i w czwartek do dekoracji świątyni w ozdoby choinkowe.

W najbliższą środę zapraszamy na godz. 9.00 rano chętnych panów do oprawienia drzewek choinkowych oraz do pomocy przy iluminacji choinek.

W sobotę o godz. 10.00 w Sali kolumnowej spotkanie dla Liturgicznej Służby Ołtarza z ustaleniem kolędy.

Jeżeli Ktoś z Państwa jeszcze nie otrzymał poświęconego Opłatka Wigilijnego – proszę zgłosić się do Obsługi Pielgrzyma.

W przyszłą niedzielę Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W godzinach popołudniowych gromadzimy się w swoich domach na uroczystości wigilijnej. Pasterka na filiach w Krzeszówku oraz Czadrowie o godz. 22.00, natomiast w Krzeszowie tradycyjnie o godz. 24.00.

Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: proponujemy Państwu Tygodnik „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.

Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzymy Błogosławionej Niedzieli przepełnionej Bożą Radością z bliskiego przyjścia Chrystusa na ziemię!

„Gaudete in Domino semper: iterumdico, gaudete”