II NIEDZIELA ADWENTU ROK „C”
KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
Krzeszów, dnia 9 grudnia 2018 roku

1. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Po Mszy Św. ministranci zbierać będą ofiary przy wyjściu z Bazyliki.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 na Parkingu przed Bazyliką rozpocznie się
I Krzeszowski Jarmark Świąteczny.

3. W dalszym ciągu rozprowadzamy Świece Caritas na stół wigilijny. Fundusz z tej sprzedaży jest przeznaczony na działalność Caritas Diecezji Legnickiej. Małe świece są w cenie 6 złotych a duże świece w cenie 15 złotych. Zachęcamy aby po wigilii zanieść te świece na groby naszych bliskich na znak naszej jedności i pamięci modlitewnej.

4. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. Roratnich codziennie o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W czwartek 13 grudnia wspomnienie 37 rocznicy Stanu Wojennego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny.

6. W Obsłudze Pielgrzyma posiadamy ręcznie malowane bombki choinkowe, które mogą stać się pięknym prezentem lub okazją do zmiany wystroju świątecznego w naszych domach. Posiadamy również kartki na Boże Narodzenie z motywami krzeszowskimi. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Gości do naszego Biura Obsługi Pielgrzyma.

7. Zbiórka w czwartek dla ministrantów po Mszy św. wieczornej, a w piątek dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.

8. W sobotę na godz. 8.00 rano zapraszamy mężczyzn do pomocy przy wycięciu i ustawieniu choinek w Bazylice. Zbiórka przy kościele św. Józefa.

9. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę Msza św. w języku łacińskim o godz. 15.00 przed Głównym Ołtarzem.

10. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: proponujemy Państwu Tygodnik „Niedziela” i„Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Posiadamy również wiele innych wartościowych czasopism religijnych.

11. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.