XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
Krzeszów, dnia 15 października 2017  roku

Dzisiaj gościmy w Krzeszowie O. Misjonarza Henryka Kałużę werbistę z Nysy, który w Imię Boże rozpoczyna Misje Święte w naszej Krzeszowskiej Wspólnocie. Misje potrwają do następnej niedzieli. Prosimy Ducha Świętego, aby Słowo Boże kierowane do nas przez Ojca Misjonarza dotarło do wszystkich naszych Parafian. Szczególnie zapraszamy wszystkich Parafian w środę 18 października do Spowiedzi Misyjnej. Program Misji jest podany na folderkach, które można dzisiaj zabrać do domu.

Ponawiamy serdeczne zapraszanie do wspólnej Modlitwy Różańcowej w niedziele o godz. 16.30 a w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

Podczas zeszło tygodniowej zbiórki na cele fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebraliśmy w naszej Parafii kwotę  1829  zł.  Bóg Zapłać Wszystkim za wsparcie tego dzieła!

Zbliża się miesiąc listopad, w którym Kościół przypomina nam o obowiązku miłości wobec zmarłych. Pamiętajmy o naszych Drogich Zmarłych -  w swoich  modlitwach, ofiarowanej Mszy św. i wypominkach. Kartki WYPOMINKOWE  zostaną w tym tygodniu rozniesione przez młodzież do wszystkich parafian. Można je również odebrać po obecnej Mszy Świętej w zakrystii lub przy wyjściu z Bazyliki.

Jutro w kalendarzu Kościoła uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska.

W środę  18 listopada przyda święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona lekarzy.

W przyszłą niedzielę 22 października zakończenie Misji Świętych w naszej parafii; natomiast w kalendarzu Kościoła Katolickiego wspominamy naszego wielkiego rodaka: Świętego Jana Pawła II.  Na Mszy św. o godz. 12.oo odbędzie się Koncert o św. Jadwidze Śląskiej w 750 rocznicę Jej Kanonizacji; w 300 rocznicę Koronacji Obrazu M. B. Częstochowskiej oraz w 20 rocznicę koronacji Ikony Krzeszowskiej.

Zachęcamy Czcigodnych Parafian oraz Pielgrzymów i Turystów do kupowania i czytania najnowszej prasy katolickiej: zachęcamy do czytania tygodnika „Niedziela” i  „Gościa Niedzielnego”.

Przypominamy o konkursie fundacji Europejska Perła Baroku na przewodnika po krzeszowskim opactwie. Szczegóły i zapisy w Obsłudze Pielgrzyma do końca października.

Przypominamy Parafianom o konieczności uiszczenia opłaty prolongacyjnej za groby na cmentarzach parafialnych w Krzeszowie i Krzeszówku. Opłatę tę można uiszczać w Biurze Obsługi Pielgrzyma codziennie od 8 do 16.  Podobnie jak w poprzednim roku na grobach za które istnieją zaległości zostanie umieszczona informacja przypominająca.

Wszystkim zgromadzonym w Krzeszowskiej Bazylice Parafianom i Pielgrzymom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym Błogosławieństwem!