Dnia 26 maja 2019 r. grupa 20 dzieci z naszej parafii przyjęła Pierwszą Komunię Świętą. Przed godz. 10.00 ubrane w piękne komunijne szaty wraz ze swoimi rodzicami i krewnymi czekali przed wejściem do Bazyliki, by najpierw poprosić o błogosławieństwo swoich rodziców.

Czytaj więcej...

Dnia 5 kwietnia o godz. 19.30 odbyła się Wieczorna Droga Krzyżowa ulicami Krzeszowa w intencji naszej Ojczyzny.

Galeria zdjęć

Nasi ministranci i lektorzy okazali się bezkonkurencyjni podczas Rejonowego Etapu rozgrywek w piłkę nożną halową, który odbył się 2 marca 2019 roku w Jeleniej Górze. Wygrywając wszystkie mecze w swoich kategoriach wiekowych zdobyli trzy pierwsze miejsca i awansowali do finałowych diecezjalnych rozgrywek, które na początku kwietnia odbędą się w Bolesławcu. Gratulujemy sukcesu całej Liturgicznej Służbie Ołtarza z naszej parafii.

Galeria zdjęć

W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

12 NIEDZIELA ZWYKŁA - rok C

Krzeszów, dnia 23 czerwca 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe w niedziele na godz. 16.30, natomiast w ciągu tygodnia zapraszamy na godz. 18.00 wraz z procesją Eucharystyczną po Placu Klasztornym (do piątku włącznie)

2. Dzisiaj na Mszy św. O godz. 10.00 pożegnamy Ks. Jarosława , który od jutra będzie wikariuszem w Parafii SULIKÓW k/Bogatyni. Natomiast nowego wikariusza, ks. Marcina powitamy w przyszłą niedzielę o 10.00

3. Jutro 24 czerwca Uroczystość Narodzenia św. Jana Ewangelisty.

4. W czwartek 27 czerwca przypada 142. Rocznica Objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

5. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła głównych patronów naszej Legnickiej Diecezji. Do katedry legnickiej na godz. 12.00 zapraszamy na V Rocznicę Ingresu Ks. Bp Zbigniewa Kiernikowskiego.

6. Zapraszamy Wszystkich Parafian oraz Pielgrzymów do modlitwy w kościele na górze Św. Anny w każdy piątek o godz. 16.00.

7. Zapraszamy na Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 14 lipca br. Zapisy w Zakrystii.

8. Przypominamy, że przy naszym Sanktuarium czynny jest w każdą Sobotę i Niedzielę punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych i ich rodzin.

9. Serdecznie zachęcamy Parafian, szczególnie zaś młodzież, do wzięcia udziału w 27.Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę w Grupie 2 Jeleniogórsko-Kamiennogórskiej. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt z ks. Proboszczem.

10. W piątek 28 czerwca - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Główna uroczysta Msza św. z procesją po Placu Klasztornym o godz. 18.00. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów. Prosimy dzieci do sypania kwiatków.

11. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w naszym Sanktuarium Letnie Koncerty Organowe. Każdego dnia koncerty w wykonaniu studentów i absolwentów Wyższych Akademii Muzycznych z Wrocławiu, Poznaniu oraz z Warszawy o godz. 11.00 i 13.00 w Bazylice; w soboty w kościele św. Józefa o godz. 19.00. Więcej informacji na naszej stronie internetowej.

12. Zachęcamy do kupowania i czytania najnowszej prasy katolickiej.

13. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu wyjątkowo będzie czynna w poniedziałek od16.00 o 17,30 oraz w sobotę od godz. 8.00 do 9.00

14. Z powodu tzw. „gazowania kościoła” św. Wawrzyńca w Krzeszówku Msze św. przez dwie niedzielę 14 i 21 lipca będą odprawiane w Świetlicy Wiejskiej w Krzeszówku o godz. 9.00

Wszystkim Pielgrzymom i Turystom odwiedzającym Krzeszowskie Sanktuarium oraz Czcigodnym Parafianom - życzymy wiele dobra oraz nieustannej opieki Łaskawej Pani na rozpoczęcie Wielkich Wakacji. Szczególne życzenia kierujemy do dzieci i młodzieży. Pamiętajcie, że nie ma Wakacji od Pana Boga; pamiętajcie o obecności na Mszy Świętej w każda niedzielę i święta.

Poniedziałek, 24 czerwca 2019

Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

Czytanie pierwsze
(Iz 49,1-6)
Wyspy, posłuchajcie mnie! Ludy najdalsze, uważajcie! Powołał mnie Pan już z łona mej matki, od jej wnętrzności wspomniał moje imię. Ostrym mieczem uczynił me usta, w cieniu swej ręki mnie ukrył. Uczynił ze mnie strzałę zaostrzoną, utaił mnie w swoim kołczanie. I rzekł mi: "Tyś sługą moim, w tobie się rozsławię". Ja zaś mówiłem: "Próżno się trudziłem, na darmo i na nic zużyłem me siły. Lecz moje prawo jest u Pana i moja nagroda u Boga mego. Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą". A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. I rzekł mi: "To zbyt mało, iż jesteś mi sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela. Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi".

Czytaj więcej...