31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

II NIEDZIELA ADWENTU ROK „C”
KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
Krzeszów, dnia 9 grudnia 2018 roku

1. W dzisiejszą niedzielę na prośbę Episkopatu Polski zbieramy dobrowolne ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Po Mszy Św. ministranci zbierać będą ofiary przy wyjściu z Bazyliki.

2. Dzisiaj o godz. 14.00 na Parkingu przed Bazyliką rozpocznie się
I Krzeszowski Jarmark Świąteczny.

3. W dalszym ciągu rozprowadzamy Świece Caritas na stół wigilijny. Fundusz z tej sprzedaży jest przeznaczony na działalność Caritas Diecezji Legnickiej. Małe świece są w cenie 6 złotych a duże świece w cenie 15 złotych. Zachęcamy aby po wigilii zanieść te świece na groby naszych bliskich na znak naszej jedności i pamięci modlitewnej.

4. Zachęcamy do udziału w Mszach Św. Roratnich codziennie o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej modlimy się Godzinkami ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W czwartek 13 grudnia wspomnienie 37 rocznicy Stanu Wojennego. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji Ojczyzny.

6. W Obsłudze Pielgrzyma posiadamy ręcznie malowane bombki choinkowe, które mogą stać się pięknym prezentem lub okazją do zmiany wystroju świątecznego w naszych domach. Posiadamy również kartki na Boże Narodzenie z motywami krzeszowskimi. Serdecznie zapraszamy Parafian oraz Gości do naszego Biura Obsługi Pielgrzyma.

7. Zbiórka w czwartek dla ministrantów po Mszy św. wieczornej, a w piątek dla kandydatów na ministrantów o godz. 16.30.

8. W sobotę na godz. 8.00 rano zapraszamy mężczyzn do pomocy przy wycięciu i ustawieniu choinek w Bazylice. Zbiórka przy kościele św. Józefa.

9. Rekolekcje Adwentowe rozpoczniemy w przyszłą niedzielę. W przyszłą niedzielę Msza św. w języku łacińskim o godz. 15.00 przed Głównym Ołtarzem.

10. Bardzo serdecznie zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej: proponujemy Państwu Tygodnik „Niedziela” i„Gość Niedzielny”, miesięcznik dla dzieci i młodzieży „Mały Gość Niedzielny”. Posiadamy również wiele innych wartościowych czasopism religijnych.

11. Na czas adwentowego oczekiwania przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

 Niedziela 9 grudnia 2018

II Niedziela adwentu

 

(Ba 5,1-9) 
Złóż, Jeruzalem, szatę smutku i utrapienia swego, a przywdziej wspaniałe szaty chwały, dane ci na zawsze przez Pana. Oblecz się płaszczem sprawiedliwości pochodzącej od Boga, włóż na głowę swą koronę chwały Przedwiecznego! Albowiem Bóg chce pokazać twoją wspaniałość wszystkiemu, co jest pod niebem. Imię twe u Boga, na wieki będzie nazwane: „Pokój sprawiedliwości i chwała pobożności!”. Podnieś się, Jeruzalem! Stań na miejscu wysokim, spojrzyj na wschód, zobacz twe dzieci, zgromadzone na słowo Świętego od wschodu słońca aż do zachodu, rozradowane, że Bóg o nich pamiętał. Wyszli od ciebie pieszo, pędzeni przez wrogów, a Bóg przyprowadzi ich niesionych z chwałą, jakby na tronie królewskim. Albowiem postanowił Bóg zniżyć każdą górę wysoką, pagórki odwieczne, doły zasypać do zrównania z ziemią, aby bezpiecznie mógł kroczyć Izrael w chwale Pana. Na rozkaz Pana lasy i drzewa pachnące ocieniać będą Izraela. Z radością bowiem poprowadzi Bóg Izraela do światła swej chwały z właściwą sobie sprawiedliwością i miłosierdziem.

Czytaj więcej...