Poniedziałek 8 stycznia 2018  (od godz. 15.oo)

ul. Brokoffa i Willmanna – Ks. Jarosław

ul. Zielna – Ks. Andrzej

ul. Nadrzeczna – Ks. Jerzy

Ks. Proboszcz – dyżur w parafii

Czytaj więcej...

11 listopada 2017

"Dzień św. Marcina jest też dniem odzyskania przez Najjaśniejszą Rzeczpospolitą niepodległości po 123. latach zaborczej niewoli. Święty ten uważany jest za patrona żołnierzy i rycerzy, a więc także rycerzy polskiej sprawy wybicia się na niepodległość."

Czytaj więcej...

Zapraszamy do wysłuchania wielkopostnych kazań rekolekcyjnych ks. prałata Franciszka Gocha - proboszcza parafii p.w. Przemienienia Pańskiego w Brzozowie

Kazanie z dnia 19 marca 2018 r.:

Kazanie z dnia 20 marca 2018 r.:

Czytaj więcej...

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

Krzeszów, dnia 20 maja 2018 roku.

 

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – prośmy aby każdy z nas mógł doświadczyć w życiu obecności Ducha Świętego oraz otrzymać Jego siedmiorakie dary. O godz. 15.00 Msz św. w języku łacińskim.

2. Od jutra zapraszamy Żywy Różaniec oraz wszystkie Grupy Modlitewne na adorację Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Loretańskiej po Mszy św. porannej. Adoracja od tego roku odbywać się będzie od poniedziałku do czwartku do godz. 12.00.

3. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nabożeństwa Majowe dzisiaj o godz. 16.30; w ciągu tygodnia o godz. 17.30.

4. Jutro w poniedziałek 21 maja – Święto NMP Matki Kościoła, drugi Dzień Zielonych Świąt.

5. Od najbliższego piątku zapraszamy na Msze św. na Górę św. Anny i Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.

6. W poniedziałek o godz. 16.30 próba dla dzieci do Pierwszej Komunii św. (proszę przynieść świece) zakończona nabożeństwem majowym. Próba generalna odbędzie się w piątek o godz. 16.30 i będzie połączona z przygotowaniem do Spowiedzi Świętej. W czwartek po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do generalnego posprzątania Bazyliki na zbliżającą się uroczystość. Prosimy o zabranie dodatkowo wiader i mioteł do sprzątania. W sobotę Spowiedź Święta od godz. 9.00 rano dla dzieci ich rodzin.

7. W przyszłą niedzielę 27 maja – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na godz. 10.00 zapraszamy na Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Zbiórka dzieci przed Bazyliką o godz. 9.40. Prosimy, aby parafianie, którzy nie są związani z uroczystością skorzystali w tym dniu z uczestnictwa w innych Mszach św. Informujemy, że część ławek w Bazylice będzie oznaczona i zarezerwowana dla dzieci oraz ich rodziców. Pozostałe ławki oraz miejsca na chórze będzie można zajmować dowolnie. Podczas Uroczystości zostanie wprowadzony zakaz filmowania oraz fotografowania poza osobami, które w tym dniu otrzymają specjalne upoważnienie od Księdza Proboszcza. Osoby, które nie będą stosowały się do tego zalecenia muszą liczyć się z upomnieniem.

8. Nabożeństwo popołudniowe w Dniu Pierwszej Komunii św. wyjątkowo o godz. 16.00 z rozdaniem obrazków komunijnych. Podczas tej części uroczystości będzie można wykonywać fotografie także swoimi aparatami. Nie będzie już nabożeństwa majowego o godz. 16.30.

9. W piątek nad ranem w wieku 87 lat zmarła siostra Maura ze zgromadzenia Sióstr Benedyktynek. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 14.00 w Bazylice. Polecajmy zmarłą siostrę Miłosierdziu Bożemu.

10. W poniedziałek zbiórka dla lektorów, a w czwartek dla ministrantów po Mszy św. wieczornej.

11. We wtorek zapraszamy na Koronkę do św. Józefa i Mszę św. zbiorową. W środę na godz. 17.30 zapraszamy Wszystkich czcicieli Matki Bożej Łaskawej na Nowennę oraz na Mszę Św. zbiorową w podanych intencjach.

12. Od przyszłej niedzieli Msza św. poranna (o godz. 7.30) w czasie letnim odbywać się będzie w kościele św. Józefa.

13. Zachęcamy do lektury najnowszej prasy katolickiej; polecamy Państwu Tygodnik „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.

14. Wszystkim Parafianom oraz Pielgrzymom życzymy pięknej niedzieli i dobrego tygodnia z Bożym Błogosławieństwem.

Poniedziałek, 21 maja 2018

Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła


(Rdz 3, 9-15. 20)
Gdy Adam zjadł owoc z drzewa zakazanego, Pan Bóg zawołał na niego i zapytał go: "Gdzie jesteś?" On odpowiedział: "Usłyszałem Twój głos w ogrodzie, przestraszyłem się, bo jestem nagi, i ukryłem się". Rzekł Bóg: "Któż ci powiedział, że jesteś nagi? Czy może zjadłeś z drzewa, z którego ci zakazałem jeść?" Mężczyzna odpowiedział: "Niewiasta, którą postawiłeś przy mnie, dała mi owoc z tego drzewa, i zjadłem". Wtedy Pan Bóg rzekł do niewiasty: "Dlaczego to uczyniłaś?" Niewiasta odpowiedziała: "Wąż mnie zwiódł, i zjadłam". Wtedy Pan Bóg rzekł do węża: "Ponieważ to uczyniłeś, będziesz przeklęty wśród wszystkich zwierząt domowych i polnych, na brzuchu będziesz się czołgał i proch będziesz jadł po wszystkie dni twego istnienia. Wprowadzam nieprzyjaźń między ciebie a niewiastę, pomiędzy potomstwo twoje a potomstwo jej; ono zmiażdży ci głowę, a ty zmiażdżysz mu piętę". Mężczyzna dał swojej żonie imię Ewa, bo ona stała się matką wszystkich żyjących.

Czytaj więcej...