W niedzielę (16 grudnia) o godz. 12:00 na Mszy Świętej odbyła się promocja 12-stu lektorów z dwóch kamiennogórskich dekanatów. Promocji udzielił ks. dziekan Marian Kopko.

Czytaj więcej...

31 października 2018

Jak co roku, zgodnie z tradycją w sali rycerskiej u sióstr benedyktynek odbył się Bal Wszystkich Świętych, w którym wzięły udział dzieci z krzeszowskiej parafii. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z galerią wydarzenia, którą mogą Państwo znaleźć tutaj.

6 NIEDZIELA „PER ANNUM” Rok C

Krzeszów, dnia 17 lutego 2019 roku

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Jeszcze do dzisiaj będą wystawione Relikwie Św. Walentego, które na co dzień znajdują się w Mauzoleum Piastów Śląskich. Szczególnie w tym czasie, zapraszamy do modlitwy Wszystkich zakochanych, którzy pragną swoje życie oddać pod opiekę Świętego Patrona.

2. O godz. 15.00 Msza św. w języku łacińskim. Serdecznie zapraszamy.

3. Zapraszamy Parafian oraz Pielgrzymów na Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w środę o godz. 16.30. Po Nowennie Msza Św. zbiorowa przed obrazem Krzeszowskiej Pani. Intencje na Mszę Św. można składać w zakrystii przed rozpoczęciem Nowenny. We wtorek natomiast zapraszamy na Koronkę do Św. Józefa i Mszę św. zbiorową.

4. W piątek 22 lutego obchodzimy w Kościele Święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

5. Zbiórka dla lektorów w poniedziałek po Mszy św. wieczornej, dla ministrantów ze szkoły podstawowej w czwartek o 17.30, a dla kandydatów na ministrantów w piątek o 16.30.

6. W najbliższą sobotę zapraszamy na kolejne nocne zwiedzanie naszego Sanktuarium. Więcej informacji w Biurze Obsługi Pielgrzyma.

7. Fundacja Europejska Perła Baroku organizuje konkurs fotograficzny, którego główną nagrodą będzie zdobycie „złotej karty” i weekendowy pobyt na terenie naszego Sanktuarium. Więcej informacji na temat konkursu na stronie internetowej: www.opactwo.eu

8. Nasza parafia organizuje we wrześniu 2019 roku Patriotyczną Pielgrzymkę Szlakiem Adama Mickiewicza: czyli odwiedzimy Litwę i Białoruś. Zainteresowane osoby prosimy o wejście na naszą stronę internetową: www.opactwo.eu Mamy jeszcze 10 wolnych miejsc w autokarze.

9. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na Bal Charytatywny, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Zapisy u Pana Andrzeja Sikory.

10. Polecamy dzisiaj Państwu tygodnik „Niedziela”, tygodnik „Gość Niedzielny”, miesięcznik dla młodzieży „Mały Gość”; polecamy również inne katolickie gazety.

11. Dziękujemy Czcigodnym Parafianom oraz Gościom – Pielgrzymom za ofiary składane na rzecz naszego Maryjnego Sanktuarium w Krzeszowie. Bóg Zapłać!

12. Drodzy Parafianie i Drodzy Pielgrzymi! Również w tym roku w zeznaniach podatkowych za 2018 rok, istnieje możliwość przekazania 1% podatku na rozwój kultury w Krzeszowie, za pośrednictwem Caritas Diecezji Legnickiej. Dzięki tej inicjatywie udało się zdobyć w ubiegłym roku ponad 3 tyś. zł, które w całości zostały wykorzystane na przygotowanie Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. Z całego serca dziękujemy za każdą przekazaną złotówkę i nadal prosimy Państwa o przekazanie tego daru na rzecz naszej parafii. Wszelkie informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma w Krzeszowie.

 

17 LUTEGO 2019

Szósta Niedziela zwykłaCzytanie pierwsze (Jr 17, 5-8) Tak mówi Pan: "Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce. Jest on podobny do dzikiego krzewu na stepie, nie dostrzega, gdy przychodzi szczęście; wybiera miejsca spalone na pustyni, ziemię słoną i bezludną. Błogosławiony mąż, który pokłada ufność w Panu, i Pan jest jego nadzieją. Jest on podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, gdy nadejdzie upał, bo zachowa zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców".

Czytaj więcej...