16 czerwca odbędzie się XIX Ogólnopolska Pielgrzymka Podwórkowych Kół Różańcowych Dzieci na Jasna Górę. Hasło wydarzenia to „Przyjdź Duchu Święty”.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11.00. Przybyli uczestnicy wysłuchają świadectw, spotkają się z założycielką PKRD Magdaleną Buczek oraz wezmą udział w koncercie ks. bp. Antoniego Długosza i zespołu „Armia Dzieci”. Młodzi pielgrzymi zjednoczą się także na modlitwie różańcowej. Głównym punktem programu będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Antoniego Długosza z Częstochowy. Eucharystia odbędzie się o godz. 13.00. Po Mszy św. na przybyłych czekają konkursy z nagrodami.

Ks. bp Antoni Długosz zwrócił uwagę, że organizowanie takich inicjatyw jest bardzo ważne, gdyż do siódmego roku życia dziecko formuje swoją postawę wiary.

Właściwie świadkami wiary powinni być rodzice, którzy w sakramencie małżeństwa zapraszają Pana Jezusa, żeby z Nim razem rozwiązywać wszystkie problemy i doświadczenia życia rodzinnego (…). Zależy nam bardzo na tym, aby rodzice nie ograniczali swojego powołania do rodzinnego domu czy parafialnego Kościoła, ale także korzystali z okazji, dzięki którym dzieci przeżywają prawdę, że należą do wielkiej rodziny Pana Jezusa – do Kościoła. Tymi okazjami są właśnie pielgrzymki do sanktuariów maryjnych. Jako biskup od dzieci przypominam, abyśmy 16 czerwca dokonali wędrówki do miejsca, gdzie Matka Boża mówi do nas: „Cokolwiek mój Syn Jezus każe wam czynić, to czyńcie. Słuchajcie mojego Syna”. Tam przeżyjemy wielką radość – akcentował ksiądz biskup podczas środowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja.

Z Krzeszowa również udaje się autokarowa pielgrzymka dzieci pod kierownictwem Księdza Jarosława Góreckiego i pani katechetki Beni. Wszelkie informacje w Szkole u katechetów.