W dniu 27 sierpnia 2016 r. miał miejsce w krzeszowskim sanktuarium dzień skupienia dla katechetów świeckich i sióstr zakonnych. Do Krzeszowa przybyło ok. 300 osób, które zajmują się edukacją i ewangelizacją dzieci i młodzieży w szkołach. Była to okazja do zebrania sił i wymiany doświadczeń, przed nadchodzącym rokiem szkolnym 2016/2017.

 

Dzień skupienia rozpoczął się kwadrans przed 10 wystawieniem i adoracją Najświętszego Sakramentu w świątyni mariackiej. Pół godziny później została wygłoszona konferencja p.t. ,,Po co nam Kościół?” przez dominikanina o. prof. dr. hab. Jaceka Salija, będącego profesorem nauk teologicznych, pisarzem i publicystą. O godz. 11 w  ramach letnich koncertów organowych zgormadzeni mogli usłyszeć muzykę dawnych mistrzów, która wypływała z monumentalnych organów Michała Englera Mł. Przy kontuarze zasiadł Wojciech Mazur.

O godz. 12 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył J.E. bp Stefan Regmunt, biskup senior diecezji zielonogórsko - gorzowskiej, a niegdysiejszy biskup pomocniczy diecezji legnickiej. Pod koniec Mszy miał miejsce akt zawierzenia katechetów Matce Bożej Łaskawej.

Po Eucharystii zgromadzeni udali się na wspólny posiłek pod wiatą za Obsługą Pielgrzyma, gdzie przy grochówce można było porozmawiać o bieżących sprawach i wysłuchać komunikatów Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej. Spotkanie zakończyło się w bazylice koronką do Bożego Miłosierdzia.

 

K.M.