W dniu 18 maja 2016 r. przybyli do krzeszowskiego Sanktuarium pątnicy z Domów Opieki Caritas Archidiecezji Wrocławskiej z Dobroszyc i z Malczyc oraz z Warsztatu Terapii zajęciowej Caritas Archidiecezji Wrocławskiej z Dobroszyc. Od 9 lat wspomniane domy opieki organizują coroczne pielgrzymki do polskich sanktuariów dla osób niepełnosprawnych intelektualnie. W zeszłym roku byli w Częstochowie, a w roku bieżącym jedna z mieszkanek zaproponowała wyjazd do Krzeszowa, gdzie już wcześniej miała okazję pielgrzymować.

Pątnicy uczestniczyli o godz. 12 w Eucharystii. Po Mszy Św. ofiarowali jako voto dla Matki Bożej Łaskawej swoje dary. Pierwszym był obraz malowany na szkle, wykonany przez mieszkankę Domu Opieki z Dobroszyc panią Iwonę Golba, stworzony pod kierunkiem terapeuty pani Małgorzaty Pacyny. Drugim przedmiotem był wazon zrobiony metodą origami przez mieszkańców Domu Opieki Caritas z Malczyc  - pana Antoniego Luźniaka i Józefa Kunstlera, pod kierunkiem terapeuty Wiesława Płóciennika.

O godz. 14 pielgrzymi uczestniczyli w zwiedzaniu Perły Baroku z przewodnikiem. Z zaciekawieniem mogli wysłuchać opowieści o cudach i historii krzeszowskiego Domu Łaski.

K.M.