12 listopada 2015

W duchu przeżywanego dzień wcześniej Narodowego Święta Niepodległości, pracownicy
i wolontariusze krzeszowskiego sanktuarium udali się na wycieczkę historyczno-sentymentalną.

Na początek odwiedziliśmy poruszające Muzeum Powstania Warszawskiego. Wzruszające miejsca, rzeczy, odgłosy i osoby pozwoliły nam choć trochę zanurzyć się w tamte dni
i wydarzenia. Pełni wzruszenia i refleksji wyruszyliśmy do drugiego punktu naszej wycieczki Opactwa Cystersów w Wąchocku.

Wielu tę miejscowość kojarzy z kawałami o jej sołtysie. Z sołtysem oczywiście też się spotkaliśmy i nie jedno nam opowiedział... ale dla nas Wąchock to również miejsce, w którym opatem jest ojciec Eugeniusz Augustyn, który do 2006 roku pełnił funkcję proboszcza w Krzeszowie i jest ostatnim "krzeszowskim" cystersem. Po wyborze Ojca Eugeniusza na opata, cystersi opuścili Krzeszów pozostawiają to niezwykłe miejsce w rękach biskupa legnickiego Tadeusza Rybaka.

Serdecznie dziękujemy za wspaniałe przyjęcie w obu tych miejscach: za przeżycia, strawę duchową i nie tylko, również za doświadczenie, które mamy nadzieję przyczyni się do jeszcze lepszej naszej pracy-służby.

Oczywiście zapraszamy do odwiedzenia Muzeum Powstania Warszawskiego jaki i Opactwa Cystersów jak i samego miasta Wąchock.