5 września 2015

"Cierpienie musi być przyjmowane z godnością" – powiedział abp Zygmunt Zimowski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia, podczas 16 pielgrzymki osób niepełnosprawnych do Krzeszowa.  Do głównego sanktuarium maryjnego diecezji legnickiej przybyło blisko 3 tysiące osób niepełnosprawnych, przyjaciół i bliskich na doroczną pielgrzymkę środowiska osób niepełnosprawnych.

 Autokarami, samochodami, a nawet pieszo i na wózkach wędrowali pielgrzymi do Łaskawej Pani w Krzeszowie. Przez 3 dni pod opieką ks. Tomasza Filipka wędrowała grupa blisko 50 osób, które wyruszyły z Legnicy na to doroczne spotkanie. – To był czas umocnienia wiary, ale też dawania świadectwa, że z wiarą w sercu można pokonać wszelkie bariery – powiedział opiekun grupy ks. Filipek.

 Krzeszowskie spotkanie rozpoczęło się koncertem kleryckiej grupy muzycznej „Semen”. Był to czas uwielbienia, ale też zabawy i animowanego tańca. Oficjalnego otwarcia spotkania dokonał bp Marek Mendyk, duszpasterz osób niepełnosprawnych.

 Ważne słowo do przybyłych pielgrzymów skierował ks. Marek Bałwas, niepełnosprawny ksiądz z diecezji włocławskiej. Zachęcał wszystkich przybyłych do tego, by nie zmarnowali swojego cierpienia. „Każdy z nas, chorych, cierpiących, niepełnosprawnych może ofiarować swoje cierpienie za innych, za grzeszników, za naszych bliskich. Przekuwajmy nasze cierpienie w zbawienie” – apelował.

więcej na diecezja.legnicka.pl