Dnia 10 lutego 2015r. u bram krzeszowskiego Sanktuarium pojawili się studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Podjęli się oni ambitnego zadania promowania swojej uczelni. Takie Żywe Spotkanie to inicjatywa studentów WSKSiM, której celem jest zapoznanie ludzi nie tylko z działalnością i możliwościami praktycznymi uczelni, ale również z formacją duchową Duszpasterstwa Akademickiego.

 

Pod czujną opieką ich duszpasterza ojca Benedykta Cisonia CSRS toruńska młodzież mogła przybyć do Krzeszowa i pokłonić się Naszej Łaskawej Pani. W godzinach przedpołudniowych studenci zwiedzali z przewodnikiem kościół p.w. św. Józefa, gdzie mogli pogłębiać swoją wiedzę o życiu św. Rodziny. Nawiedzenie monumentalnej świątyni p.w. Wniebowzięcia N.M.P. było nie tylko niezwykłym wrażeniem estetycznym, ale przede wszystkim duchowym, przesiąkniętym czasem na modlitwę przed Cudowną Ikoną. Kulminacyjnym wydarzeniem dnia była Eucharystia w krzeszowskiej bazylice o godzinie 17.00. Po jej zakończeniu, około 17.30 miało miejsce spotkanie z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Ministrantami i Lektorami  oraz wiernymi z Parafii w Krzeszowie. Wśród wesołych śpiewów, wzbogaconych dźwiękami gitary, studenci WSKSiM i krzeszowska młodzież radośnie wielbili Boga. Nie zabrakło także uduchowionego tańca, gdyż jak napisał św. Augustyn: Człowieku, naucz się tańczyć, bo inaczej aniołowie w niebie nie będą wiedzieć, co z tobą zrobić.

 Kolejne spotkania:

Środa, 11.02.2015

Bolesławiec. Godz. 18,00 Msza św. w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Bolesławcu. Po Mszy Świętej odbędzie się krótkie spotkanie ze studentami Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wraz z ich duszpasterzem - o. Benedyktem Cisoniem CSsR posługującym również w Radiu Maryja i Telewizji TRWAM.

Czwartek, 12.02.2015

Legnica. Godz. 10,55 Spotkanie w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Św. Franciszka z Asyżu. Godz. 18,30 Msza św. i adoracja w parafii św. Jana Chrzciciela.

Piątek, 13.02.2015

Bolesławiec. Od godziny 9,40 do 12,25 w II Liceum Ogólnokształcącym im. Janusza Korczaka w Bolesławcu przy ul. Dolne Młyny 60 odbędzie się spotkanie promujące Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W ramach tego spotkania zostaną zaprezentowane między innymi kierunki, na których można studiować, informacje o praktykach w Polsce i za granicą, a także działalność Duszpasterstwa Akademickiego.

Godz. 16,00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja muzyczna, poprowadzona przez studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu (Plac Zamkowy). 18,00 Msza św. w parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ks. Marian Kopko z Krzeszowa