Ruszyła kampania promocyjna Dolnego Śląska...Krzeszów jest jednym z głównych elementów tej kampanii...obejrzyj film.

Sanktuarium w Krzeszowie, Stawy Milickie, Osówka, zamek Książ i Ostrów Tumski to miejsca z pozoru całkowicie różne. Mają jednak jedną wspólną cechę: każde z nich jest na swój sposób tajemnicze. Wokół tajemniczości właśnie zbudowano zainaugurowaną dziś kampanię promocyjną „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”. Jej celem jest budowanie rozpoznawalności i identyfikacji marki Dolnego Śląska jako województwa atrakcyjnego turystycznie, o niezwykłej i nie do końca odkrytej historii.

Emisja spotu rozpocznie się od 1 marca w telewizji na kanałach grupy ITI, Polsatu i Telewizji Publicznej. Obejmie także kanały tematyczne jak m.in.: National Geographic, BBC Knowledge, Discovery, Travel Channel, Animal Planet czy Fox.
Na parę tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej film promocyjny pokazywany będzie w kinach w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Również w największych polskich miastach zainaugurowana zostanie kampania billboardowa. Internet nie zostanie pominięty, spot pojawi się na głównych stronach największych polskich portali jak: onet.pl, wp.pl, inetria.pl, gazeta.pl, a także na wybranych portalach turystycznych w Czechach, Słowacji, Niemczech i we Włoszech.

Podczas tworzenia założeń kampanii przeprowadzono badania m.in. wśród turystów polskich, czeskich i niemieckich. Większość z nich wskazała, że Dolny Śląsk jest dla nich regionem o bogatej historii, pełnym wspaniałych zabytków a jednocześnie tajemniczym. Tematem przewodni kampanii stała się więc tajemniczość a Dolny Śląsk zaprezentowany został jako miejsce, które każdym swoim zakątkiem zachęca do odkrywania sekretów i dzielenia się wrażeniami.