Dziś (12 lipca 2019 roku) przed oblicze Matki Bożej Łaskawej przyjechało ponad pół tysiąca niezwykle uzdolnionych młodych osób. Młodzież przeżywała u nas tzw. Dzień Skupienia. Wszystko odbyło się za sprawą Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia założona przez Episkopat Polski wspiera stypendiami młode osoby pochodzące z małych miast i wsi, aby mogły one rozwijać swoje talenty i zdolności. Fundusze na stypendia dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów zbierane są w październiku podczas Dnia Papieskiego.

Na wakacyjny obóz przyjechali studenci m.in. z Gdańska, Warszawy, Poznania, Szczecina czy Krakowa. Zdecydowana większość była w Krzeszowie pierwszy raz, wiele osób otwarcie zachwycało się naszym sanktuarium. Pobyt dla stypendystów był praktycznie całodniowy. Młodzież miała okazję uczestniczyć w licznych katechezach, w Eucharystii, dodatkową atrakcją był koncert organowy oraz zwiedzanie obiektów Pocysterskiego Opactwa. Nie zabrakło także czasu na rozmowy - miejscem spotkań i rozmów była wiata gastronomiczna specjalnie przygotowana na ten dzień - dysponująca ciepłą kawą i herbatą oraz posiłkami.

Kochani, w imieniu wszystkich duszpasterzy oraz pracowników Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie dziękujemy Was za wspaniałe odwiedziny!

Fotorelacja z wydarzenia (Przemysław Groński)

JT