Program Autokarowej Pielgrzymki litwa białoruś

8 września 2019  godz. 24.00 -  Wyjazd Pielgrzymów z Krzeszowa – Przejazd do Torunia godz.  6.00 - Msza św. w Sanktuarium Maryi Gwiazdy Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II. Przejazd do Gietrzwałdu - Nawiedzenie Sanktuarium i Koronka do Miłosierdzia Bożego godz. 18.00 – przyjazd do Gołdapi. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg

9 września 2019 godz. 7.00 – Śniadanie. Wyjazd na Litwę. Krótkie zatrzymanie w Kownie z nawiedzeniem Katedry św. Piotra i Pawła. Przejazd do Szydłowa – żmudzkie Lourdes, przed wojną znane jako litewska Częstochowa. Msza św. Nawiedzenie Sanktuarium. Przejazd do Wilna. Obiadokolacja. Nocleg.

10 września 2019 godz. 7.00 – Śniadanie. Msza św. w Ostrej Bramie. Przejazd do Żułowa- miejsce urodzenia Józefa Piłsudskiego, zwiedzanie dworku, przejazd do Troków. Krótkie zwiedzanie historycznej stolicy Litwy. Powrót do Wilna. Obiadokolacja. Wilno by night. Wieczór na Starówce.

11 września 2019 godz. 7.00 – Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Msza św. w kaplicy spowiedzi św. Faustyny Kowalskiej.  Do południa czas na Wilno – zwiedzanie – Katedra- Wzgórze Trzech Krzyży. Ok. godz. 14.00 wyjazd z Wilna. Przejazd na Białoruś – zatrzymanie przy k-le w Oszmianach - tu w czasie Powstania Listopadowego carscy siepacze urządzili rzeź cywilnej ludności miasteczka. Przejazd do Mińska. Obiadokolacja. Nocleg.

12 września 2019 godz. 7.00 - Śniadanie. Przejazd do Centrum Mińska - Nawiedzenie Katedry. Msza św. krótkie zwiedzanie pozostałości Starówki. Przejazd do Iwieńca. Nawiedzenie kościoła  i historia „Republiki Nalibockiej” walka o ochronę polskiej ludności przed napadami Niemców, sowieckiej i żydowskiej partyzantki. Przejazd do Szczuczyna- nawiedzenie kościoła  i upamiętnienia śmierci Majora Ponurego – Jana Piwnika. Przejazd do Grodna. Obiadokolacja. Nocleg.

13 września 2019 godz.  7.00 - Śniadanie. Msza św. w Katedrze w Grodnie.  Wyjazd na Kanał Augustowski. Rejs po Kanale.  Przejazd do Bohatyrowicz – szlakiem „Nad Niemnem”. Powrót do Grodna – Grodno w światłach wieczoru. Obiadokolacja. Nocleg.

14 września 2019 godz. 7.00 -  Śniadanie. Wyjazd na Jezioro Świteź. Przejazd do Zaosia – tu urodził się Adam Mickiewicz. Przejazd do Nowogródka. Msza św. w kościele  lub kaplicy Sióstr Nazaretanek. Zamek Witolda i Muzeum Adama Mickiewicza. Obiadokolacja. Nocleg.

15 września 2019 godz. 7.00 -  Śniadanie. Spacer po Nowogródku. Przejazd do Baranowicz .Msza św. w kościele  św. Krzyża – jedynym czynnym także w czasach sowieckich. Miasto garnizonowe – tu stacjonował min. Gen  Władysław Anders i Rotmistrz Witold Pilecki. Obiadokolacja i Nocleg (albo Baranowicze albo już Brześć nad Bugiem)

16 września 2019 godz. 7.00 - Śniadanie – przejazd do Brześcia. Miasto Twierdza- zwiedzanie, Msza św. w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego przed obrazem Matki Boskiej Ocalenia w sukience z pozłacanego srebra – kopii wizerunku z rzymskiej bazyliki Matki Bożej Większej. Przejazd do Kodnia – po stronie polskiej. Obiadokolacja, Nocleg

17 września 2019 godz. 7.00 -  Śniadanie. Msza św. u Królowej Podlasia -Sanktuarium Kodeńskie. Wyjazd w drogę powrotną do Krzeszowa. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczorowych.


Świadczenia: Przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota/przewodnika, opieka duszpasterza, przewodnicy miejscowi,  9 noclegów, 9 śniadań, 9 obiadokolacji, ubezpieczenie plus  koszt wizy
Cena :  2500 zł + 100 Euro

Uwaga:

1. Pierwsza wpłata na Listę Pielgrzymkową gwarantuje kolejne miejsce w autokarze.

2. Wpłaty przyjmuje Kustosz z Krzeszowa osobiście lub bankowo

     Chodzi o złotówki (PLN) Nr konta: 14 1090 1942 0000 0001 0783 8640

     z dopiskiem „Pielgrzymka”  Wpłaty EURO bezpośrednio do organizatorów!

3. Telefon do kustosza w Krzeszowie: 75 742 35 92

4. Proponujemy wpłacać systematycznie na podane konto złotówkowe, 

    wtedy łatwiej uzbiera się całą sumę na wyjazd pielgrzymkowy.

 

mgr Józef Wilczak z Głogowa

Ks. Marian Kopko

Kapelan Rzemiosła Diecezji Legnickiej 

tel. + 48  882 – 675 - 604