1 października 2018r.

Dni stają się coraz krótsze, zaś wieczory często zaczynają się ciągnąć w nieskończoność. Mamy jednak dla Państwa pewną propozycję na ten czas ...

 

Książka: "Różaniec uratuje ciebie i świat" wydana przez Fundację „Nasza Przyszłość” to zbiór świadectw nagranych przez Anatola Kaszczuka nazywanego Apostołem Różańca Świętego spisanych i zredagowanych przez Ewę Hanter w 2007r. Całość to 25 opowiadań podzielonych na dwa rozdziały zawartych na 109 stronach.  Śmiało można więc stwierdzić, że jest to pozycja na jedno jesienne, szare  popołudnie. Książkę napisana jest dosyć lekko. Czytając słowo wprowadzające można odczuć, iż zapewne wiele w tym zasługi p. Hanter, która wprost przyznaje, że „ …nie jest to tekst spisany dosłownie z kaset”. Biorąc więc do ręki Różanie uratuje ciebie i świat, otrzymujemy więc gotowy i przemyślany materiał opisujący doświadczenia Anatola Kaszczuka związane z różańcem. I mimo, iż można byłoby przypuszczać, że jest to kolejna książka religijna odnosząca się do przeżyć wewnętrznych bohatera, nie jest to prawdą.

                Bohater książki był (zmarł we wrześniu 2005r.) człowiekiem czynu. Z wykształcenia leśnik, w trakcie II wojny światowej trafił do obozu w Kozielsku. Założyciel Legionu Maryi w Polsce, twórca Nieustannych Różańców Papieskich i tzw. Oblężeń Jerycha oraz Kongresów Różańcowych przedstawia rolę Maryi w historii swojego życia - od ofiarowania i cudownego uleczenia w Wielki Piątek w 1915r. aż do roku 2004r.

Jest to doskonała pozycja na wieczory października, który poświęcony jest Matce Bożej Różańcowej.

 

Różaniec uratuje ciebie i świat

red. Ewa Hanter, Fundacja „Nasza Przyszłość” 2007r., Szczecinek    

www.sklep.opactwo.eu