13 maja w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbył się Piknik Patriotyczny i koncert "Ku Czci Niepodległej" połączonego z V Zjazdu Motocyklowego Dolnego Śląska w ramach 25 Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej. W tym roku impreza wpisuje się w krzeszowskie uroczystości, upamiętniające 100 – lecie odzyskania niepodległości pod nazwą „Ku czci Niepodległej”.

galeria zdjęć

Już od piątku pielgrzymi i turyści przybywający do bazyliki pw. Wniebowzięcia NMP, mogli dostrzec na placu kościelnym konstrukcje przygotowywane na Piknik Rodzinny. Dzieci, które wraz z rodzicami zawitały w niedzielę do Krzeszowa, mogły skorzystać z licznych dmuchanych zjeżdżali, trampolin. Natomiast osoby starsze mogły sprawdzić się na strzelnicy bądź podjąć wyzwanie rzucone przez Kamiennogórską Straż Leśną i wziąć udział w przygotowanych wyzwaniach. Nie zabrakło również stanowisk Poczty Polskiej, NSZ czy Muzeum Tkactwa z Kamiennej Góry, które również umilały czas przybyłym.

Drugą równorzędną imprezą, która w niedzielę miała miejsce w Krzeszowie był V Zjazd Motocyklowy Dolnego Śląska. Tak jak w poprzednich latach odnotowaliśmy większe grono fanów motocykli, którzy skorzystali z zaproszenia i postanowili wykorzystać tę okazję by wymienić się doświadczeniem z polskich dróg. Już od godziny dziewiątej na placu przed bazyliką mogliśmy podziwiać prawdziwe cuda motoryzacyjne. Zjazd rozpoczął się Eucharystią o godzinie dwunastej, która zakończyła się pokropieniem pojazdów. Zgodnie z tradycją motocykliści zaprezentowali moc swoich maszyn poprzez ryk silników. Tych 13 maja było ponad 400 !!

Wszyscy uczestnicy zjazdu oraz pikniku mogli skorzystać z przygotowanej specjalnie na tę okazję agapy. W tle odbyła się koncert patriotyczny. Około godziny 1430 na scenie zaprezentował się zespół Rota.

Nie mogłoby być Pikniku Rodzinnego bez loterii fantowej. Każdy kto zakupił los otrzymał nagrodę a dodatkowo wziął udział w losowaniu głównym, w którym do wygrania był m.in. telewizor, ekspres do kawy, bilety na zbliżające się koncerty Zespołu Śląsk oraz Józefa Skrzeka.

Dziękujemy sponsorom, partnerom i patronom wydarzenia.

Znalezione obrazy dla zapytania kultura dostępna
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 
pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Znalezione obrazy dla zapytania urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego
Dofinansowano decyzją Sejmiku i Zarządu Województwa Dolnośląskiego