12 marca 2018 roku

W poniedziałek krzeszowskie sanktuarium gościło Prezydenta RP Andrzeja Dudę.  Całość rozpoczęła się oficjalnym przywitaniem, w którym wzięli udział: Ks. Zbigniew Kiernikowski - Biskup Legnicki, Ks. Józef Lisowski - Kanclerz Kurii Biskupiej w Legnicy, Ks. Marian Kopko - Kustosz Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie, Paweł Hreniak – Wojewoda Dolnośląski, Marzena Machałek – Wiceminister i Posłanka, oraz Jarosław Gęborys – Starosta Kamiennogórski. Podczas uroczystego przywitania wręczone zostały prezenty, m.in. kopia Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej, oraz specjalne wydanie albumu krzeszowskiego sanktuarium. Andrzej Duda upamiętnił swoją wizytę, wpisując się do pamiątkowej księgi.

Prezydent odwiedził bazylikę, gdzie spotkał się z siostrami benedyktynkami. Przed ołtarzem głównym nastąpiła krótka modlitwa prowadzona przez księdza biskupa, po której udano się do Mauzoleum Piastów Śląskich.

Wizyta obejmowała również spotkanie z parlamentarzystami i samorządowcami, które odbyło się w Restauracji „Stara Wozownia”. Po spotkaniu Andrzej Duda odwiedził kościół św. Józefa, po czym konwój prezydencki udał się na spotkanie z mieszkańcami powiatu na kamiennogórski rynek. Wizyta w Krzeszowie zajęła równą godzinę czasu, podczas wizyty obiekt był całkowicie wyłączony z ruchu turystycznego.

galeria zdjęć

Macie prawdziwy skarb - legnica.gosc.pl

Prezydent RP: "Do Krzeszowa muszę przyjechać z małżonką" - legnica.fm

Prezydent RP Andrzej Duda w Kamiennej Górze - czadrow.pl

Prezydent RP Adnrzej Duda odwiedził Krzeszów - decezja.legnica.pl

Prezydent w Krzeszowie - naszdziennik.pl