Proszę Państwa! W najbliższą niedzielę (24 lutego) włączajcie telewizory! Tego dnia o godz. 8:30 na TVP1 ukaże się najnowsza produkcja "Zakochaj się w Polsce", dzięki której widzowie Telewizji Polskiej przeniosą się do Krzeszowa.

Czytaj więcej...

Fundacja "Europejska Perła Baroku" ogłasza konkurs fotograficzny, którego główną nagrodą jest weekendowy pobyt w Krzeszowie wraz ze "złotą kartą" upoważniającą do uczestnictwa we wszystkich biletowanych i niebiletowanych wydarzeniach na miejscach VIP - na najbliższy rok.

Warto? Oczywiście, pozostali zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe. Ponadto konkurs ma na celu promocję osób zajmujących się fotografią, a więc zdjęcia zwycięzców i osób wyróżnionych zostaną umieszczone na naszej stronie www, fan-page, oraz w wydawanym w tysiącach sztuk kalendarzu na 2020 rok.

Czytaj więcej...


Wydarzenie relacjonuje "kamiennogórska.pl" - wyk. Ryszard Bizoń

 W poniedziałek (18 lutego 2019 roku) odbyło się "Spotkanie Przewodników". Dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili nasze zabytkowe mury, dziękujemy za obecność oraz za zainteresowanie. Była Was rekordowa liczba!

Czytaj więcej...

Jan Tyranowski 1940

Każdy, kto choć trochę interesował się biografią Karola Wojtyły - późniejszego papieża Jana Pawła II, zetknął się z nazwiskiem Jana Tyranowskiego. Jawi się on jako postać, która miała znaczący wpływ na życie duchowe przyszłego Ojca Świętego. Niewiele jednak o nim wiadomo Większość świadków życia sługi Bożego Jana Tyranowskiego już nie żyje, nie zachowało się zbyt wiele wspomnień. Ale pamięć o skromnym krawcu jest do tego stopnia trwała, że w 1997 r., 50 lat po jego śmierci, ówczesny metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski otworzył jego proces beatyfikacyjny. Kiedy kilka lat temu zaczęliśmy szukać wiadomości o Janie Tyranowskim, próbowaliśmy spotkać się z żyjącym wówczas jeszcze ks. Michałem Szafarskim SDB, który był wychowankiem Sługi Bożego. Odesłał nas on wówczas do swojej książki pt. „Perła ewangeliczna. Sługa Boży Jan Leopold Tyranowski (1901-1947): Apostoł Żywego Różańca” (Kraków 2000), w której zawarł wspomnienia własne oraz osób, które zetknęły się ze Sługą Bożym osobiście. Ta niewielka książeczka zawiera świadectwo życia Jana Tyranowskiego, które po dziś dzień porusza do głębi i pociąga do jeszcze radykalniejszego pójścia za Chrystusem.

Cały artykuł dostępny jest na stronie: opoka.org.pl

Dziś połączyliśmy się w bólu ze wszystkimi ludźmi, których dotyka choroba. Nie ma przecież większej radości dla chorego jak dobre słowo, czy podanie mu ręki na wyraz jedności. Wspieranie siebie nawzajem, zwłaszcza wspieranie ludzi słabszych, osób w trudnej sytuacji jest wielką wartością, jest społecznym i braterskim obowiązkiem.

Czytaj więcej...

II Pielgrzymka Rzemieślników odbędzie się 19 marca 2019 roku w zabytkowych murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Program tegorocznego spotkania upłynie w modlitwie i integracji, a uatrakcyjniony będzie wykładem historyczno-edukacyjnym i możliwością zwiedzenia specjalnej trasy "Śladami Budowniczych". 

Serdecznie zapraszamy więc wszystkich dolnośląskich rzemieślników i nie tylko!

Zaproszenie - Pielgrzymka Rzemieślników 2019 (do pobrania)

Czytaj więcej...

Bogu w Trójcy Jedynemu dziękujemy za kolejny etap remontu kościoła pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku uważanego za kolebkę krzeszowskiego opactwa. 

Czytaj więcej...