Relacja - Już Wiesz 24 - Andrzej Pawlukiewicz

W dniu 20 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Krzeszowie odbyła się Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej nazywana "Bożym Ciałem". W tym roku przewodniczyli jej nowi księża neoprezbiterzy - ks. Michał Kamiński i ks. Wojciech Bochenek (sercanin z Krakowa).

Czytaj więcej...

Do napisania tych kilu słów zachęciła mnie prośba ks. Proboszcza Mariana Kopko. Nie lubię pożegnań, gdyż uważam, że w dobie dzisiejszego postępu technicznego mamy tak wiele możliwości, by mimo odległości słyszeć swój głos, widzieć siebie czy nawet w dość szybki sposób móc się zobaczyć. Niech zatem te słowa, które poniżej napiszę będą krótką refleksją związaną z nowym zadaniem duszpasterskim, które wyznaczył mi ks. Biskup Zbigniew Kiernikowski.

Czytaj więcej...

Krzeszówek 2019

Rok 2018 upłynął przy bardzo dużych pracach związanych z pierwszym etapem remontu dachu. Gdyby nie kataklizm, który spotkał dach kościoła pw. św. Józefa w Krzeszowie, to zapewne w 2019 roku bylibyśmy świadkami drugiego etapu zmykającego prace związane z pokryciem dachu kościoła pw. św. Wawrzyńca w Krzeszówku. To nie znaczy, że w tym roku prace przy kolebce krzeszowskiego opactwa całkiem ustaną.

Czytaj więcej...

Dnia 2 czerwca 2019 roku odbyła się Pielgrzymka NSZZ "Solidarność" do Krzeszowa. Dziękujemy za przybycie "Solidarności" Zagłębia Miedziowego i "Solidarności" Wałbrzych oraz licznym pocztom sztandarowym.

Czytaj więcej...