Wprost z Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ślemy do Państwa najlepsze życzenia Wielkanocne. Niech świąteczny czas niesie ze sobą duchowe odrodzenie, miłość i pokój. Pamiętajcie także aby w najbliższych dniach koniecznie odwiedzić Krzeszowską Panią. Do zobaczenia!

"Niedziela Palmowa 2019 w Pocysterskim Opactwie" - fot. Relacje Regionalne (Artur Kubieniec)

Niedziela Palmowa (14 kwietnia 2019) rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia. Pocysterskie Opactwo w Krzeszowie główną uroczystość tej niedzieli sprawuje każdego roku w Kościele pw. Św. Józefa. Na miejscu duszpasterze poświęcili palmy, a następnie wspólnie z uczestnikami liturgii wyruszyli procesją do Kościoła Klasztornego.

Czytaj więcej...

Kontynuując 25-letnią tradycję Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, a także biorąc pod uwagę jego popularność dzielimy tegoroczną edycję na trzy wydarzenia skierowane bezpośrednio do konkretnych grup wiekowych. Już dziś serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w najbliższym Przeglądzie Piosenki Religijnej i Patriotycznej dla Młodzieży, odbędzie się on 11 maja,  na dzień przed VI Zjazdem Motocyklowym.

Nabór zgłoszeń dla młodzieżowych zespołów muzycznych rozpoczyna się z dniem 28 marca 2019.

Czytaj więcej...

Relacja z konferencji - wyk. TVT Zgorzelec

Dziś (26 marca) w Pocysterskim Opactwie w Krzeszowie odbyła się konferencja medialna rozpoczynająca sezon turystyczno-pielgrzymkowy 2019. Spotkanie miało na celu przedstawienie aktualności z zakresu funkcjonowania Europejskiej Perły Baroku, oraz przedstawienie terminów i planów wydarzeń bieżącego roku.

Czytaj więcej...

Nasz konkurs fotograficzny dobiegł końca, nie ukrywamy że dla naszego "jury" nie było łatwym zadaniem zadecydować o miejscach i wyróżnieniach. Po długich naradach (wg regulaminu z dniem 29 marca) publikujemy wyniki konkursu. Dziękujemy wszystkim osobom, które nadesłały prace i gratulujemy pasji!

Czytaj więcej...

Relacja filmowa, wyk. kamiennogorska.pl

Nasza okolica jest czystsza o ponad 20 worków śmieci! Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy akcją "#WiosennePorządki - czyli wielkie sprzątanie Krzeszowa".

We współpracy z Gminą Wiejską Kamienna Góra, Szkołą Podstawową w Krzeszowie oraz dzięki wsparciu lokalnej społeczności udało nam się zorganizować akcję, która pomogła środowisku, jednocześnie dając dobry przykład dla mieszkańców - młodszych i starszych. Krzeszów to przecież miejscowość wyjątkowa, jej walory z roku na rok przyciągają tłumy turystów i pielgrzymów. Nie dziwi więc fakt, że tuż za atrakcyjnością miejsca narastają również oczekiwania - zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Wszyscy chcemy aby nasza mała ojczyzna piękniała, by była najzwyczajniej zadbana.

Czytaj więcej...

Relacja z II Pielgrzymki Rzemieślników, wyk. TVT Zgorzelec

Uroczysta Msza Święta połączona z integracją i licznymi elementami edukacyjno-historycznymi  - tak w dużym skrócie można przedstawić tegoroczną Pielgrzymkę Rzemieślników, która odbyła się 19 marca w murach Pocysterskiego Opactwa w Krzeszowie. Spotykamy się dopiero drugi rok z rzędu, a frekwencja wzrosła czterokrotnie w porównaniu do roku ubiegłego.

Czytaj więcej...