MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj726
WczorajWczoraj3321
WszystkieWszystkie4124236

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Relacja filmowa, wyk. kamiennogorska.pl

Nasza okolica jest czystsza o ponad 20 worków śmieci! Pierwszy dzień wiosny rozpoczęliśmy akcją "#WiosennePorządki - czyli wielkie sprzątanie Krzeszowa".

We współpracy z Gminą Wiejską Kamienna Góra, Szkołą Podstawową w Krzeszowie oraz dzięki wsparciu lokalnej społeczności udało nam się zorganizować akcję, która pomogła środowisku, jednocześnie dając dobry przykład dla mieszkańców - młodszych i starszych. Krzeszów to przecież miejscowość wyjątkowa, jej walory z roku na rok przyciągają tłumy turystów i pielgrzymów. Nie dziwi więc fakt, że tuż za atrakcyjnością miejsca narastają również oczekiwania - zarówno mieszkańców jak i przyjezdnych. Wszyscy chcemy aby nasza mała ojczyzna piękniała, by była najzwyczajniej zadbana.

Wszędzie, nie tylko w Krzeszowie, roztopy drastycznie zmienił krajobraz. Widoczne worki śmieci po rowach, setki papierków rozwiewanych przez wiatr najzwyczajniej smucą. Akcja #WiosennePorządki to chwilowe pozbycie się problemu, bo on trwa i martwi nas wszystkich. Bezdyskusyjnie jest to problem pokoleniowy. Nadzieja pozostaje w nas - rodzicach, wychowankach, nauczycielach, duchownych, samorządach, organizacjach. Tylko systematyczna edukacja podkreślana aktywnymi działaniami może dokonać pozytywnych zmian.

Nasza wiosenna akcja stanowi podwaliny pod szeroką kampanię dot. ochrony środowiska, przeplatać się będzie ona przez nasze wydarzenia i uroczystości, jednocześnie ma ona pokazać mieszkańcom innych wsi i miast, że o wspomniane środowisko można zadbać. Zachęcamy wszystkich do organizowania tego typu zrywów społecznych, to naprawdę proste!

W tym miejscu dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy przybyli w miejsce zbiórki i czynnie uczestniczyli w sprzątaniu. Dziękujemy osobom, które wyszły przed swoje podwórka, w okolice swoich domów i również tym sposobem pomogli naszej wsi. Szczególne podziękowania należą się mieszkańcom ul. Podklasztornej, którzy poświęcili ogrom pracy aby uporządkować mocno zaniedbaną "aleje lipową". Dziękujemy portalowi Relacje Regionalne (Arturowi Kubieńcowi) za oprawę medialną wydarzenia. Dzisiejszy blask Krzeszowa to nasz wspólny sukces.

Fotorelacja - Europejska Perła Baroku (fot. Przemysław Groński)

JT

 

 

 

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni