MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Main Menu

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj2466
WczorajWczoraj2776
WszystkieWszystkie3948753

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Nadchodzi 11 listopada, zwłaszcza w tym roku to niezwykle ważny dzień dla Polski i Polaków. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu polskiego społeczeństwa ta data i związany z nią jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie umknął uwadze nikogo. Również Europejska Perła Baroku czując odpowiedzialność za promocję wartości patriotyzmu, w bardzo wyraźny sposób, przez cały rok świętowała 100-lecie Niepodległej.

Dziś podsumowując nasze patriotyczne uroczystości i wydarzenia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę, która odbędzie się 11 listopada 2018 roku o godz. 12:00 w Bazylice Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie.

12 i 13 maja w Krzeszowie odbył się 25. Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej, tego roku odbył się on pod patronatem narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a także pod patronatami Biskupa Legnickiego ks. prof. Zbigniewa Kiernikowskiego i Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Pani Marzeny Machałek. Wydarzeniu towarzyszyła V Pielgrzyma Motocyklowa Dolnego Śląska i Wielki Piknik Patriotyczny.

Dla Niepodległej zagraliśmy także dwa koncerty. Pierwszy z nich odbył się 9 czerwca w Bazylice wystąpił Zespół Śląsk, który 65 lat promuje polską twórczość ludową i narodową. Trzy tygodnie później gościliśmy w Krzeszowie wybitnego polskiego multiinstrumentalistę Józefa Skrzeka. Wraz z córką sprawił on przybyłym na koncert słuchaczom najprawdziwszą muzyczną ucztę. Na dwa ww. koncerty przybyło łącznie blisko 1000 osób!

Podsumowując świętowanie tego 100-lecia w Krzeszowie trudno byłoby pominąć inicjatora tych wszystkich wydarzeń, wieloletniego działacza, proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej ks. Mariana Kopko.


Ks. Marian Kopko (fot. Relacje Regionalne)

Ks. Marian oprócz duchowej działalności swoje życie poświęcił walce o wolną ojczyznę. Odznaczony przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Krzyżem Wolności i Solidarności w czasie stanu wojennego ukrywał działaczy Solidarności, których tropiły służby komunistyczne oraz przechowywał i kolportował podziemne wydawnictwa. Był również później zaangażowany w działalność antykomunistyczną aż do upadku systemu. To także organizator Duszpasterstwa Ludzi Pracy, Mszy za Ojczyznę, wykładów, spotkań i wystaw o tematyce patriotycznej, inicjator wmurowania tablic pamiątkowych poświęconych: marsz. Józefowi Piłsudskiemu – w katedrze św. św. Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy, Konfederatom Barskim – w kościele parafialnym Wniebowzięcia NMP w Bielawie.

Wszystkich, którzy 11-ego listopada planują odwiedziny Krzeszowa, zachęcamy do udziału w programie przygotowanym przez CBK Gminy Kamienna Góra. Poniżej zaproszenie.

red. JT

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

For tourist


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni