MSZE  ŚWIĘTE

 

niedziele i święta

7:30, 10:00, 12:00, 17:00

w tygodniu
7:00 12:00 18:00 (1V-31X) 
7:00, 17:00 (1XI-30IV)

Licznik odwiedzin

DzisiajDzisiaj405
WczorajWczoraj3321
WszystkieWszystkie4123915

Dla Krwiodawców

Partnerzy Sanktuarium

Fundacja KGHM

 Powrót do strony głównej

 Znalezione obrazy dla zapytania psb mrówka logo

Podobny obraz

Bazylikę rozświetla

Za nami wielki medialny dzień! W dniu 17 czerwca br. Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej kolejny rok z rzędu miało przyjemność gościć TV TRWAM i Radio Maryja. Dziękujemy ekipie radiowo-telewizyjnej, wszystkim uczestnikom, widzom i słuchaczom.

Nasze wspólne spotkanie rozpoczęliśmy artystycznie sztuką teatralną "Błogosławiona Imelda - Patronka Dzieci Pierwszokomunijnych", przedstawienie wykonał Eucharystyczny Ruch Młodych z Chojnowa. Następnym elementem programu była Msza Święta, w tym roku odbyła się ona o godz. 18:00 w Bazylice Mniejszej. Eucharystii przewodniczył bp Marek Mendyk, towarzyszyli jej także bp Stanisław Dowlaszewicz, oraz liczne grono kapłanów z okolicznych parafii. Pomimo tego, że Msza odbywała się w dzień roboczy, świątynia tego dnia zapełniła się licznym gronem wiernych. "Dziękuję wszystkim, którzy przybyli, którzy oglądali nas na żywo, a szczególnie dziękuję ekipie telewizyjno-radiowej. Cieszę się za każdym razem gdy TV TRWAM i Radio Maryja odwiedza nasze sanktuarium. Wiem, że wiele osób tęskni za tym miejscem, za Matką Bożą Łaskawą. Wiem, że wiele osób nie może tu przyjechać z różnych powodów. Wiem, że te media i transmisje na żywo dają tym ludziom ogrom pozytywnych emocji." - podsumowuje ks. Marian Kopko (kustosz sanktuarium).

Po Mszy Świętej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do nowo wybudowanej wiaty gastronomicznej. Jednak nie na tym wszystko się skończyło. Tego dnia późną wieczorową porą jedna z naszych sal Muzeum Opactwa zamieniła się w studio radiowe . Radio Maryja o godz. 21:30 rozpoczęło z tego miejsca "rozmowy niedokończone", program ten skupiał się na rozmowach o Henryku II Pobożnym - kandydacie na ołtarze, który poległ w bitwie pod Legnicą w obronie chrześcijaństwa. W rozmowach głos zabierali Mec. Andrzej Potycz z Legnicy; przewodniczący Bractwa Henryka Pobożnego; Monika Rogozińska, dziennikarz i autorka książek oraz wystaw; dr Anna Sutowicz, historyk z Wrocławia; Bractwo Henryka Pobożnego; ks. Marian Kopko.

Galeria zdjęć (fot. Przemysław Groński)
Audycja "Rozmowy Niedokończone" z dnia 17.06.2019 - link

JT

OBSŁUGA  PIELGRZYMA

 

maj - październik
9:00 - 18:00

listopad - kwiecień
9:00 - 15:00

 

+48 75 742 32 79

Für den Touristen


Trasa rozszerzona


Oferta dla szkół

Partnerzy Instytucjonalni